spot_img
spot_imgspot_img
21 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

THY’nin Başarısı ABD’yi Çıldırttı

Seçtiklerimiz

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz’ün oynadığı ve ABD tarihinin en çok izlenen spor organizasyonu olan Super Bowl finalinde gösterilen ‘Beş Duyu’ isimli reklamı, ABD medyasını çıldırttı. Reklam filmi ve maçı yayınlayan NBC Sports televizyonu stüdyosunda masanın önündeki ‘Turkish Airlines’ yazısı, ABD Başkanı Donald Trump’a seçim kampanyası döneminde verdiği destekle tanınan ABD’nin önde gelen 3 Cumhuriyetçi yayın organından olan Breitbart.com’u çileden çıkardı. 
 
ÇIKARLARIMIZA TEHDİT! 
 
Sitede, Carolin Glick imzalı ‘Türkiye Suriye’yi işgal ederken aynı zamanda Super Bowl’u da işgal etti’ başlığı altında yer alan yazıda, THY’nin tamamıyla özel bir şirket olmadığı, hükümetin güdümünde ve kontrolünde olduğu öne sürüldü. Yazıda, Türkiye’nin son dönemde Amerika’ya yakınlık göstermediği, NATO üyesi olmasına rağmen Amerikan çıkarlarını tehdit ettiği belirtildiÖrnek olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan Trump’a ve ABD’ye karşı diplomatik saldırıyı yönetmesini gösterdi. 
 
60 milyondan fazla izlendi
 
THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Amerikan TV tarihinin en çok izlenen yayını olarak kayıtlara geçen Super Bowl’da gösterilen Dr. Mehmet Öz’ün rol aldığı yeni reklam filmi ‘Beş Duyu’yla ilgili, “Çok olumlu tepkiler aldık, reklamımız çok başarılı oldu” dedi. Youtube’da reklam bugüne kadar 60 milyondan fazla izlendi. 
 
TWEETLERLE TEPKİ GÖSTERDİLER
 
Yazıda, “Tayyip Erdoğan aralık ta ABD’yi eleştirmek için İslam İşbirliği Teşkilatı’nın bir konferansına ev sahipliği yaptı” ifadelerine ve Amerikalıların ‘Super Bowl’da THY reklamının ne işi var’ şeklindeki tweetlerine de yer verildi.  

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika