spot_img
spot_imgspot_img
21.5 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

THY Kabin Memurları Arıyor

Seçtiklerimiz

Ön Koşullar

1 – T.C. uyruklu olmak.

2 – En az lise ve dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)

3 – Aşağıda belirtilen sınav türlerinin birinden en az karşılığında belirtilen ingilizce puanını almış olmak. (01.01.2004 tarihinden itibaren sınava girmiş olmak gereklidir.


    KPDS: 50
    ÜDS: 50
    TOEFL (pbt): 477
    TOEFL (cbt): 153
    TOEFL (ibt): 53
    IELTS: 5,5

4 – Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış olmak.

5 – İstanbul ve Ankara ilinde ikamet etmeyi kabul etmek.

6 – Başvuru tarihi itibariyle 01.01.1976 ile 31.12.1988 tarihleri arası doğumlu olmak.

7 – Adli sicil kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)

Sağlık ve Fiziki Koşullar

1 – Bayanlar için 160-180 cm.arası boya sahip olmak.

2 – Erkekler için 170-190 cm.arası boya sahip olmak.

3 – Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)

4 – Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uygun olduğuna dair rapor almak.)

5 – Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

1 – Yukarıdaki şartları haiz olan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, başvurusunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra karşılarına aday numarası ve şifre ekranı gelecektir.

2 – İnternet üzerinden başvuru yapan tüm adaylar, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip edeceklerdir. Bu nedenle sözkonusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.

3 – Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.

4 – Adaylar önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve sureti, noter onaylı diploma sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayanlar için denklik belgesi) ve üçüncü maddede belirtilen sınavlara ait İngilizce belgesi aslı ile şahsen katılacaklardır.

5 – İlan, yeterli görülen sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.

6 – Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.

 

Başvuru için tıklayınız…


İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika