spot_img
spot_imgspot_img
23.7 C
İstanbul
Perşembe, 20 Haziran 2024

THY, İsviçre’ye haftada 60 uçuş gerçekleştiriyor

Seçtiklerimiz

İsviçre’nin Basel kentinde, THY’nin sefer sayılarını artırması, yeni hedeflerin tanıtımı ve duyurulması kapsamında düzenlenen resepsiyonda konuşan Cığal, THY’nin her yıl başarılarını artırarak, hatta katlayarak faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.
 
Geçen yıl THY’nin 54.7 milyon yolcu taşıdığını, bu yıl ise 63 milyon yolcu taşıyarak 12 milyar dolar ciro hedeflediklerini belirten Cığal, bu yılın ilk beş ayına bakıldığında hedefe rahatlıkla ulaşabileceklerini ifade etti.
 
THY’nin dünyada en fazla ülkeye uçuş yapan havayolu şirketi olduğunu anımsatan Cığal, "Basel’e haftalık sefer sayımızı 7’den 14’e çıkardık ve İsviçre’de Zürih, Basel ve Cenevre olmak üzere üç noktaya haftada 60 uçuş gerçekleştiriyoruz" dedi.
 
Cığal, "277 olan uçuş noktamızı 350’ye , 279 olan uçak sayımızı ise 450’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Afrika’dan Uzakdoğu’ya ve eski Sovyet Rusya ülkelerine yapılacak uçuşlarda İstanbul’u en önemli aktarma noktası haline getirmeyi hedeflemekteyiz. Olmazsa olmaz şartlarımızdan 3. havalimanı ise, 2023 hedeflerimize yönelik projeksiyonumuzda önemli yer tutuyor."
 
Türkiye’nin Bern Büyükelçisi Mehmet Tuğrul Gücük de, THY’nin uluslararası areneya çok iyi entegre olarak en tanınır Türk markası haline geldiğini söyledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika