spot_img
spot_imgspot_img
17.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

THY, GZP’ye inmeyi reddediyor

Seçtiklerimiz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu’nun tüm çabalarına rağmen Gazipaşa Havalimanı’na inmeyen Türk Hava Yolları (THY), Bingöl Havalimanı’na indi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bingöllü olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla 12 Temmuz’da törenle açılan Bingöl Havalimanı’na, THY, 13 Temmuz’da İstanbul-Bingöl seferini başlattı. Bakan Yılmaz, Bingöllü hemşerilerini ise karanfille havalimanında karşıladı.

Bakan Yılmaz, havalimanının açılmış olmasından büyük memnunluk duyduğunu dile getirdi. İlk uçağın inişine hep birlikte şahitlik ettiklerini belirten Yılmaz, "Bingöl gerçekten farklı bir atmosfer, daha önce de söylemiştim, bu tür yatırımlar bir ilin psikolojik atmosferini değiştiren yatırımlar, farklı bir sınıf oluşturan, illere sınıf atlatan yatırımlar.

Bingöl Allah’a şükür böyle bir yatırıma kavuştu. Üniversitesiyle birlikte tabi diğer önemli yatırımlarıyla birlikte artık Bingöl çok farklı bir yere gidiyor. Önümüzdeki huzur ortamında özel sektör yatırımlarıyla da birleştiğinde Bingöl, çok daha kalkınmış müreffeh bir il haline gelecek inşallah. Bütün Bingöllülere tekrar ‘Hayırlı uğurlu olsun’ diyorum.

Bu uçaklar sadece konfor açısından önemli değil. Aynı zamanda yatırımcı için çok çok önemli, turizm sektörü için önemli, üniversiteye gelen öğrenci için, öğretim üyesi için önemli, buraya gelen doktor için, öğretmen için, bütün unsurlar için önemli. Dolayısıyla ilimizin daha kaliteli hizmet alması için daha fazla yatırım ve turist alması için de bu altyapı çok önemli, bu açıdan da çok faydası olacak" dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika