spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

THY’den NBA yıldızı Kobe’ye teşekkür mektubu

Seçtiklerimiz

Amerikan profesyonel basketbol ligi (NBA) takımlarından Los Angeles Lakers’ın yıldız oyuncusu Kobe Bryant, THY’nin tanıtım yüzü olmaktan duyduğu ‘gururu’, İngilizce olarak kayda aldırdığı 38 saniyelik özel çekimde anlatmıştı. THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, video kaydının sosyal paylaşım sitesinde yayınlanması sonrası Bryant’a yeni yıl mesajı da içeren bir teşekkür mektubu gönderdi.

       

Kotil, NBA yıldızı Bryant’ın çektirdiği görüntülerin yayınlanmasıyla çok sayıda olumlu mesaj aldıklarını ifade ederek, yaşanan gelişmelerden yönetim olarak kendilerinin de çok mutlu olduğunu söyledi. Bryant’a, teşekkür mektubu gönderdiğini ifade eden Kotil, "Dünya yıldızından Türkiye ve THY ile ilgili böylesine güzel mesajlar duymak bizi gerçekten çok sevindirdi. Ben de, Kobe Bryant’a mektup göndererek hem yeni yılını kutladım hem de yaptığı açıklamalardan duyduğumuz memnuniyeti iletip teşekkür ettim." dedi.

       

Dünyaca ünlü yıldız basketbolcu Kobe Bryant, THY’nin ‘küresel marka tanıtım elçisi’ seçilmesi sonrası ABD’deki Ermeni çevreleri tarafından büyük tepki görmüştü. Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) ile Ermeni Gençleri Federasyonu’ndan yapılan açıklamalarda, Bryant’ın THY ile yaptığı reklam anlaşmasını iptal etmesi istenirken, ABD Kongresi tarafından hazırlanan ‘soykırım’ tasarısını desteklemesi talep edildi. Ancak, yapılan baskılara boyun eğmeyen ünlü basketbolcu, yayınladığı özel video kaydında Türkiye ve THY’den övgü dolu sözlerle bahsetti.

       

Sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan video kaydında, THY’nin küresel marka tanıtım elçisi seçilmesinden ‘çok gurur’ duyduğunu ifade eden Bryant, THY’nin 77 yıldır olağanüstü hizmet ve mükemmel uçak yemekleri ikram ettiğini ifade etti. Bryant, Los Angeles’lıların da THY’nin sunduğu ayrıcalıkları martta Türkiye’ye direkt uçuşların başlaması ile keşfedeceğine dikkat çekerek, "Biz de çok heyecanlıyız. Çünkü Türkiye’nin doğal güzellikleri ve tarihi zenginliğini keşfetme fırsatı bulacağız." açıklamasını yaptı. Kobe Bryant, konuşmasını THY’nin, "Biz THY’yiz. Dünya evimiz, siz misafirimizsiniz." şeklindeki sloganıyla tamamladı. Kobe Bryant’ın rol alacağı THY reklam filmi, 2011’in ilk çeyreğinde 80’den fazla ülkede yayınlanacak.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika