spot_img
spot_imgspot_img
14.3 C
İstanbul
Pazar, 14 Nisan 2024

THY’den Gürsel Tekin’e şok dava!

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi, kabin memurlarının (hostes) ‘pastel tonlarda makyaj yapması’ ile ilgili kararını eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’e, 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

THY’nin, kabin memurlarının uçuşlarda sadece pastel tonlarda makyaj yapması yönündeki kararı, geçtiğimiz nisan ayında, gazetelerde ‘THY’den hosteslere kırmızı ruj yasağı’ şeklinde yer almıştı.

Zaman gazetesinin haberine göre; Gürsel Tekin de, basına yansıyan uygulama ile ilgili THY yönetimini sert bir dille eleştirmişti. İşte o açıklamanın ardından THY yönetiminin, Tekin’e 20 Mayıs 2013’te 100 TL’lik dava açtığı ortaya çıktı. THY’nin dava dilekçesinde, ‘Gürsel Tekin’in, 29 Nisan’da düzenlediği basın toplantısında, THY’deki kabin görevlilerinin pastel tonlarda makyaj yapması ile ilgili karar ve uygulaması konusunda, "Bir psikoloğa sormamız lazım. Bunun bir tek adı var, sapıklıktır başka hiçbir şey değil." şeklindeki sözleri ile eleştiri sınırlarını aşacak nitelikte ve hakaret oluşturacak ölçüde ağır ifadeler kullandığı’ belirtildi. Davanın ilk duruşması, 12 Kasım’da Bakırköy 9. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yapılacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika