Bu pilotlar, Airbus A320, Boeing 737 ve 777 tiplerinde eğitmenlik yapıyor. Daha önce görev yaptıkları havayollarında öğretmen olan Amerikalı, Alman, İtalyan, Fransız, Rus ve Portekizli pilotlar, özel olarak seçildi.
THY tarihinde bir ilke imza atan uygulamayla Uçuş Eğitim Başkanlığı’nda yeni bir dönem başladı. Böylece THY pilotlarının standartlarının yükseltilmesi ve yabancı ekiplerle koordinasyonun artması planlanıyor.