spot_img
spot_imgspot_img
26.8 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

THY, Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu

Seçtiklerimiz

Kotil, Almanya’nın Köln kentindeki Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Merkezinde yaptığı sunumda THY hakkında bilgiler verdi. THY’nin Avrupa’nın en iyi üçüncü havayolu şirketi olduğunu vurgulayan Kotil, Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketinin de THY olduğunu kaydetti.

Dünyada 4 yıldızlı sayılı havayolu şirketlerinden birisi olan THY’nin, 178 uçaklı en genç filoya sahip olduğunu belirten Kotil hedeflerinin dünyanın en iyi 10 havayolundan birisi konumuna gelmek olduğunu kaydetti.

2012’de 38 milyon yolcu sayısına ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Kotil, bu amaçla 3 yıl içinde 55 uçak siparişlerinin daha olduğunu ifade etti.

THY Genel Müdürü Kotil yapılan bir araştırma sonucuna göre, konumu nedeni ile dünyanın en iyi havayolları merkezinin İstanbul olduğuna işaret ederek, "2011 yılı sonu itibarı ile 218 destinasyon vardı. 2005-2006 yılında 24, 2010-2011 yılında 21 yeni destinasyon eklenmişti. 2012’de hedefimiz en az 18 yeni destinasyon eklemek" diye konuştu.

THY’nin, dünyanın her ülkesine uçmayı hedeflediğini de anlatan Kotil, "Afrika’da en büyük oyuncu olmak istiyoruz. Afrika’daki 18 destinasyonumuza bu yıl 8 destinasyon daha eklemek istiyoruz. Afrika, Türkiye ve THY için çok önemli bir yer. Büyümemizi sağlayan en önemli etken transfer yolculardır. Bunun en çoğu yüzde 60 ile Afrika’da… Ağımızı geliştiriyoruz. Almanya’da da THY’yi kapı kapı anlatmak istiyoruz. Bizim için Almanya da çok önemlidir. Bütün Almanların da bizi tanımasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika