spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

THY, 9 yıl sonra Siirt seferlerine başlıyor

Seçtiklerimiz

Siirt valisi Musa Çolak, türk hava yollarının (THY) siirt’te uçak seferlerine yeniden başlayacağını açıkladı.

       

Devlet Su İşleri tarafından Siirt’te yaptırılan içme suyu arıtma tesisinde incelemelerde bulunan Vali Musa Çolak, Siirt’te uçak seferlerinin yeniden başlanması için uzun zamandır yaptıkları girişimlerin sonuç verdiğini bildirdi. Konunun bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından takip edildiğini belirten Vali Çolak, "Sayın Başbakanımızın talimatları ile Türk Hava Yolları, Siirt’e yeniden tarifeli uçak seferlerine başlama kararı aldı. Bu amaçla başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor.

       

İlimiz için son derece önemli olan bu çalışmaları çok yakından takip ediyorum. Hemen hemen her gün gerek Ulaştırma Bakanlığımız nezdinde gerek Türk Hava Yolları Genel Müdürü Sayın Temel Kotil ile telefonla yaptığımız görüşmelerde uçak seferlerinin bir an önce başlatılması için ısrarla talepte bulunuyorduk. Bunun sonucunda tarifeli uçak seferlerinin önümüzdeki hafta içerisinde başlamasına karar verildi. Siirtlilerin uzun zamandır özlemle bekledikleri uçak seferlerinin başlamasını sağlayan Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum.

       

Bu arada bizde havaalanımızda gereken tedbirleri aldırıyoruz. Bu amaçla uçakların daha rahat kalkış yapabilmeleri için 1800 olan pistin uzunluğunu 2000 metreye çıkardık. Siirt’e hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
        Türk Hava Yolları, 2001 yılında Siirt’te yaptığı tarifeli seferlerini iptal etmişti.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika