spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

THY, 10 yeni dış hat açılıyor

Seçtiklerimiz

Marka tanıtım elçiliği için geçen hafta Kobe Bryant ile anlaşan THY, Barcelon ve Manchester United takımlarına sporsorluk ve Avrupa Basketbol Ligi (Euroleague)’nin ismini "Basketbol THY Avrupa Ligi" olarak değiştirerek adından söz ettirmişti. Tanıtıma yeni dönemde de ağırlık verecek olan şirket, yurtiçi tanıtımlarına, kapılarını gazetecilere açmakla başladı. Türkiye’nin beş ilinden gazetecileri farklı günlerde İstanbul’a getirerek, Atatürk Havalimanı’ndaki Turkish Do&Co, THY Teknik, Uçuş Eğitim Akademisi ve Eğitim Başkanlığı birimlerini, çalışma ortamlarını ve buralarda yapılan işleri tanıtıyor.

       

THY Pazarlama ve Satış Başkanı M. Akif Konar, bir gün süren tanıtımın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, son yıllardaki hızlı büyümeyi, etkin yönetim ve bütün dünyayı hedef pazar görme olarak değerlendirdi. İkibuçuk yıl önce 100. uçağını alan THY’nin filosunun 152 uçağa ulaştığını kaydeden Konar, son zamanlarda Boeing 777 ve Airbus 330 gibi geniş gövdeli uçaklarını da çoğaldığını belirtti. Yurtdışı uçuşlarda her yıl ortalama 10 yeni hat açtıklarını dile getiren Pazarlama ve Satış Başkanı Konar, önümüzdeki yıl da 10 yeni hat açacaklarını vurguladı. ABD’ye, Washington’dan sonra 3 Mart 2011’de Los Angeles uçuşlarının başlayacağını anlatan M. Akif Konar, 14,5 saatlik bu uçuşun THY’nin en uzun hattı olacağını ifade etti. Konar, "29 Aralık’ta Vietnam’a uçuşlarımız başlayacak. Bangladeş’in başkenti Dakka, 30 Ocak’ta Çin’in Guangzhou şehri, 14 Mart itibariyle İran’da dördüncü destinasyon olarak Şiraz seferleri başlayacak. İspanya’da Valencia ve Malaga, Tunus ve İran İsfahan da düşünülen yeni noktalar arasında. Ayrıca uzun hatlarda sefer sıklığını arttırıyoruz." dedi.

       

Türkiye’de uçulabilecek her noktaya ulaştıklarını söyleyen Konar, yakında İstanbul’dan Tokat ve Ankara’dan Siirt seferleri başlatılacağını hatırlattı. Sponsorluklarının meyvelerini almaya başladıklarını belirten Konar, zaman ve şartlara göre yenilerinin gündeme gelebileceğini ifade etti. Dünyayı hedef kitle olarak seçtiklerini belirten Konar, "Basketbolun şampiyonlar ligi olarak kabul edilen Euroleague sponsorluğu 5 yıl sürecek. Atılım için tanıtım kısmı iyi bir destek oldu." diye konuştu. Türkiye’nin jeopolitik konumunu iyi kullandıklarını anlatan Konar, İstanbul merkezli çemberde 3 saatlik uçuşla 50 başşehire ulaşma avantajını kullandıklarını dile getirdi. THY’nin başarısında, uçuşu destekleyen yer, ikram ve bakım gibi hizmet şirketlerinin de önemli payı olduğunu anlattı.

       

THY ile Do&Co ikram şirketinin ortak kuruluşu olan Turkish Do&Co’nun ekonomi sınıfında verdiği hizmetin dünyanın en iyisi seçildiğini hatırlatan Konar, bunun ciddi bir başarı olduğunu vurguladı. Müşteri memnuniyetinin yüzde 90’ların üzerinde olduğunu ifade ederek, "Basketbol dünyasının en değerli oyuncusu Kobe Bryant ile sponsorluk için anlaştık en son. Yemeklerimizi merak ediyormuş. ‘THY’de Türk yemeklerini tatmayı bekliyorum.’ açıklamasında bulundu. THY ikramının şöhreti, ABD’ye kadar gitmiş demek ki." dedi.

       

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Pazarlama ve Satış Başkanı M. Akif Konar, İstanbul’a üçüncü havalimanı yapımının THY’yi nasıl etkileyeceği konusunda, marka şehir olan İstanbul’un değerini arttıracağını söyledi. İzmir’den dış hat seferlerinin arttırılmasına ilişkin soru üzerine de yaz aylarında Avrupa’dan İzmir’e direkt uçuşları olduğunu, talebin bütün yıla yayılması halinde yeni noktalar açılabileceğini belirtti.

       

THY’nin İzmir-Atina seferlerinin ”başlamadan bittiği” hatırlatılan Konar, Atina uçuşlarına o dönemde başka havayolu şirketlerinin de katıldığını, yeterince kapasite oluşunca seferlere başlamadıklarını ifade etti.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika