spot_img
spot_imgspot_img
21 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Teslimat Drone’u İlk Denemede Yere Çakıldı

Seçtiklerimiz

Federal Havacılık İdaresi (FAA), ticari uçakları düzenlemede dikkatli davranmasının bir nedeni var. İşte bu da o örneklerden biri. Rus kenti Ulan-Ude’de drone ile teslimatın çok daha güvenli ve verimli olduğunu gösteren bir gösteri yapıldı. Plan, 20 bin dolarlık drone ve paketini, seyrek nüfuslu Buryatia bölgesindeki bir adrese göndermekti. Ancak ilk uçuş planlandığı gibi gitmedi.
 
Drone havalandıktan sonra saniyeler içinde, apartmanın önünde yere çakıldı. Neyse ki, kazada hiç kimse zarar görmedi. Kazaya şahit olan yetkililerden biri, bölgedeki çok sayıda Wi-Fi bağlantısının drone’nun uçuş sistemlerini bozarak kontrolünü kaybetmesine neden olabileceğini iddia etti.Yetkilinin, teknolojinin arkasındaki ekibin “denemeye devam edeceğini”, “risk almayanların bir sonuç almadığını” belirttiği bildiriliyor.
 
Felaket gösterisi, mühendislerin güvenilir, verimli ve güvenli bir drone dağıtım platformu oluştururken karşılaştıkları zorlukların altını çiziyor.
 
2013 yılında bu fikri öne süren ilk şirketlerden biri olan Amazon, otonom drone’lar kullanan bir sistem yaratmak için gayretli bir şekilde çalışıyor. 

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika