spot_img
spot_imgspot_img
21.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

TEI Kadın Çalışanlarını Önemsiyor

Seçtiklerimiz

Tusaş Motor Sanayi A.Ş. (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın çalışanları ile bir araya geldi.

 

TEI’nin kadın çalışanları için TEI Konukevi’nde düzenlenen yemekte kadın çalışanların önerilerini dinleyen Akşit, bu vesile ile tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Yaklaşık 150 kadın çalışanları olduğunu dile getiren Prof. Dr. Mahmut Akşit, "Aslında bizim kadın çalışanlarımız ile ilgili şöyle bir dezavantajımız var. Ağırlıklı olarak mavi yaka imalat şirketi olduğumuz için kadın çalışan yüzdemizi artırmaya çalışmamıza rağmen istediğimiz orana getiremiyoruz.

İnsanların genel algısı olarak torna, atölye işleri erkek işi olarak algılandığı için bizim ağırlıklı olarak iş gücümüz de erkeklerden oluşuyor. Kadın oranımız istediğimiz yerlerde değil. Ama özellikle mühendisliklerde ve beyaz yakalılarda oranlarımız yükseliyor. Biz böyle günleri TEI yöneticileri olarak bir fırsat olarak görüyorum.

Hepsini bir araya topluyoruz. Ortak bir ortamda kolay ifade edemedikleri şeyleri hep beraber burada onlarla tartışmış oluyoruz. Kadın çalışanlarımızın taleplerini dinledik. Bu vesile ile de onları onure ettiğimizi düşünüyorum" dedi.

Etkinlik, kadınlar ve TEI yöneticilerinin birlikte fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika