spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 14 Temmuz 2024

TCI, uçak kabin içi ekipmanlarda dışa bağımlılığımız kalktı

Seçtiklerimiz

Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen Uluslararası Uçak İçi Malzemeleri Fuarı’na katılan TCI Genel Müdürü Halil Tokel, "Sivil havacılık kriterlerine uygun olarak yüzde 100 Türk teknolojisi ile üretim yaptık. Hedef 2023 yılına kadar dünyada ilk 5’e girmek." dedi.

TCI şirketinin 2011 yılında Mayıs ayında kurulduğunu ifade eden Genel Müdür Halil Tokel “Şirketimiz öncelikli olarak daha önce Türkiye’de üretilmeyen ithal edilen koltuk kılıfları ve deri gibi yanmaz yastık ve yer halısından oluşan ürünleri yerli sanayi ile de işbirliği yaparak Türkiye’de üretti ve THY’ye teslim etti. Bu ürünlerle ilk katıldığımız bu fuarda çok sayıda firma ve havayolu ile görüşüyoruz teklifler alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fuarda sergiledikleri ürünlerin tekstil ürünleri ile sınırlı olmadığını kaydeden Tokel, hosteslerin servislerde kullandığı servis araçlarının ve uçak mutfak dolaplarının tasarımı ve mühendisliği tamamen TCI’ye ait olarak Türkiye’de üretildiğini ve sertifika alma aşamasında olduklarını belirtti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika