spot_img
spot_imgspot_img
9.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

TAV kurumsal yönetimde zirvede

Seçtiklerimiz

TAV Havalimanları, TKYD’nin düzenlediği Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde ödüllendirildi.
 
TAV, ödüllerin verilmeye başlandığı günden bu yana her yıl en yüksek nota sahip ilk üç şirket arasında yer alıyor.
 
Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, kurumsal yönetim notu en yüksek üçüncü şirket olarak ödüllendirildi. TAV, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından 2010’dan bu yana düzenlenen ödüllerde her yıl ilk üçte yer almayı başardı.
 
TAV Havalimanları Finans Grup Başkanı ve CFO’su Burcu Geriş “Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi’nde son 10 yıldır ilk üç sırada yer alıyoruz ve başarılarımızın TKYD tarafından verilen bu ödüllerle tescil edilmesinden mutluluk duyuyoruz.

Şirketimizin kurumsal yönetim ilkelerini uygulama alanında yaptığı sürekli iyileştirme çabalarının bir sonucu olarak 2010’da 90,4 olan notumuz, yıllar içerisinde gelişim göstererek 96,67 seviyesine yükseldi.

Kurumsal yönetim ilkeleri tüm paydaşlarımız için en yüksek faydayı yaratmamıza, risklere karşı hazırlıklı olmamıza ve fırsatları değerlendirebilmemize önemli bir katkı sağlıyor. Bugüne kadar olduğu gibi adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkelerine bağlı kalarak çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika