spot_img
spot_imgspot_img
13.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

TAV kurumsal yönetimde yine zirvede

Seçtiklerimiz

Havalimanı işletmeciğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından beşincisi bu yıl düzenlenen ödüllerde “Yönetim Kurulu” kategorisinde en yüksek nota sahip şirket ödülünü aldı. TAV, 5. Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde ayrıca en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip şirketler arasında üçüncü sırada gösterildi.

TAV Havalimanları Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen, “Son beş yıldır Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi’nin zirvesinde yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kurumsal Yönetim anlayışının şirketler tarafından kurum kültürü olarak benimsenmesi, şirketin paydaşları ve menfaat sahipleri arasında bağları güçlendirirken, diğer yandan şirketin geleceğine yön veren yönetim kurullarının karar alma mekanizmasını etkilemektedir. Yönetim Kurulu’nun performans değerlendirmesi, yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyelerine uygulanan adaptasyon programı ile beraber etkin ve verimli çalışan Yönetim Kurulu Komiteleri bu alandaki gelişimimizi destekleyerek, Yönetim Kurulu kategorisindeki notumuzu zirveye taşıdı” dedi.

TKYD tarafından kurumsal yönetim ilkelerinin yaygınlık kazanması amacıyla verilen ödüllerde zirvede yer almayı başaran TAV Havalimanları, 9,17 olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 2014’de 9,41 seviyesine çıkarttı.

TAV Havalimanları Holding, aynı zamanda Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik endeksindeki 15 şirket arasında yer alıyor. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika