spot_img
spot_imgspot_img
7.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

TAV, dört Avrupa ülkesinin fotoğraflarını sergiliyor

Seçtiklerimiz

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Esenboğa Havalimanı’nın kültür-sanat platformu TAV Galeri Ankara, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan ve Slovakya’nın Avrupa Birliği çerçevesinde ekonomik, siyasi, askeri ve kültürel ilişkilerini ileriye taşımak amacıyla kurulan Visegrad Grubu (V4) kuruluşunun 25. yılına özel fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.
 
Açılış törenine Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel Kafka, Polonya Büyükelçiliği, Macaritan Büyükelçiliği ve Slovakya Büyükelçiliği yetkilileri, Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri Hayrettin Balcıoğlu, TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ile Esenboğa Havalimanı yetkilileri katıldı.
 
Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri Balcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, "TAV ailesinin Esenboğa Havalimanı’nda düzenlemiş olduğu yeni bir sergide daha bir araya geldik. Dört Orta Avrupa ülkesinin 25 yıl önce bir araya gelerek oluşturdukları Visegrad Grubu’nun ortak kültürü ve doğal güzelliklerini bugün bu sergiyle gözlemleyebiliyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu serginin hem ülkemiz hem de Avrupa Birliği üyeleri arasındaki ilişkilerin gelişmesinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
 
Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Kafka, "Öncelikle TAV Galeri Ankara’da bizlere kapılarını açarak desteklerini esirgemeyen TAV Esenboğa yetkililerine çok teşekkür ederim. Visegrad Grubunun kuruluş amacı Orta Avrupa ülkelerini, Avrupa Birliği çerçevesinde daha ileriye taşımak. Günümüzde Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmesi konusunda pek çok çalışma yapıldığını biliyoruz. Biz de Türkiye’nin girişimleri ve çalışmalarını destekliyoruz. Bugün Esenboğa Havalimanı’nda yer alan 25 yıllık ödüllü fotoğraflarımızı ziyaret eden yolcuların, sergimizi gezdikleri sırada 5 dakika da olsa streslerinden uzaklaşıp, keyifli vakit geçireceklerine inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.
 
TAV Esenboğa Genel Müdürü Demirer de şunları kaydetti:
 
"Ankara Esenboğa Havalimanı olarak, dört Orta Avrupa ülkesinin yakın tarihine tanıklık eden bu sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçen yıl 12 milyondan fazla yolcuya hizmet sunduğumuz havalimanımızda, her gün iç ve dış hatlardan çok sayıda noktaya binlerce yolcu seyahat ediyor. Uluslararası bir platform olan TAV Galeri’de sergilenen Visegrad Grubunun ödüllü fotoğraflarına, yolcuların büyük ilgi göstereceğine inanıyorum." 
 
Sergide, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan ve Slovakya’yı temsil eden ve 25 yıldan bugüne uzanan en iyi medya fotoğrafı ödülüne sahip toplam 65 eser yer alıyor. Visegrad Grubu’nun ödüllü fotoğraflarından oluşan sergi, 5-12 Mayıs tarihleri arasında TAV Galeri Ankara’da ziyaret edilebilecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika