spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

TAV’dan büyük yatırım

Seçtiklerimiz

İç Hatlar Terminali’nin yerine yenisini yapılmaya başlanırken, tüm iç hat uçuşları Dış Hatlar Terminali’nden gerçekleştirecek olan TAV Havalimanları, saat 00.15’te inen Ankara uçağıyla birlikte iç hatları devralırken, ilk yolcular çiçeklerle karşılandı. 
 

TAV Havalimanları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile imzaladığı sözleşmeye istinaden 2 Ocak 2012 Pazartesi günü saat 00.01 itibariyle İç Hatlar Terminali’nin işletmesini devraldı. TAV Havalimanları sözleşmeyle DHMİ’ye ödeyeceği 610 milyon euro + KDV tutarındaki kiraya ek olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nin yapımı için de 250 milyon euro yatırım yapacak. Yeni İç Hatlar Terminali operasyona başlayana kadar iç hat uçuşlarının tamamı Dış Hatlar Terminali’nden gerçekleşecek. 

 

TAV İzmir Genel Müdürü Erkan Balcı, "İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nin işletmesini yeni yılla birlikte devralıyoruz. Bu süreçte tüm iç hat uçuşlarını Dış Hatlar Terminalimize aktaracağız. Yolcularımız yeni terminalin yapımı tamamlanana kadar Dış Hatlar Terminali’ni kullanacak. Bu süreç içinde yolcu kapasitesi olarak hem iç hem de dış hat yolcularına yeterli bir alan sağlayabilecek durumda olan mevcut dış hatlar terminalinde, tüm yolcuların işlemlerini konforlu ve süratli bir biçimde yapmaları için gereken tüm tedbirleri almış bulunmaktayız.

Yolcular, fiziki olarak içeriden ikiye bölünmüş olan terminal binası içinde, iç veya dış hat yönlendirmelerini izleyerek uçaklarına oldukça ferah bir ortamda rahatça ulaşabilecekler. Yeni İç Hatlar Terminali ile birlikte İzmir ve İzmirlilerin büyük bir değere sahip olması için elimizden geleni yapacağız. İzmir’in hava yolu ulaşımında potansiyelini artırmak adına TAV Havalimanları olarak önümüzdeki dönemde çalışmalarımız ivme kazanacak" dedi.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika