spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Salı, 23 Temmuz 2024

SunExpress’ten Yurt içinde seyahat edecek yolcularına uyarı

Seçtiklerimiz

SunExpress Havayolları, 6 Eylül tarihinden itibaren yurt içinde seyahat edecek yolcularını uyardı.

SunExpress Havayolları, 6 Eylül tarihinden itibaren yurt içinde seyahat edecek yolcularını uyardı. Yapılan duyuru şöyle:

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından en son yayınlanan genelge doğrultusunda, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda seyahat edecek olan yolcularımızın, kalkıştan önce aşağıda yer alan dokümanlardan birini ibraz etmeleri zorunlu hale gelecektir:

En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası
Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi
Kalkıştan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu: PCR testi, Türkiye’deki tüm devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yaptırılabilir.

Yukarıda bahsi geçen dokümanlardan herhangi birini ibraz edemeyen yolcularımızı ilgili uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

Check-in sürecini sizin için mümkün olduğunca kolay ve hızlı hale getirmek için, 6 Eylül 2021 itibarıyla, yolcularımızın Covid-19 ile ilgili sağlık bilgileri check-in sırasında HES kodu üzerinden kontrol edilecektir.

HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden kolayca alınabilir. Check-in yaparken talep edilmesi halinde hızlıca paylaşabilmeniz için HES kodunuzu hazırda bulundurmanızı rica ederiz.

Seyahatinize başlamadan önce kullandığınız HES mobil uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi ve uygulamanın ana ekranında yer alan “HES Kod Ayarları” adımından Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu adımlarını aktif hale getirmenizi rica ederiz.

Önemli: HES kodu ile ilgili bu uygulama, iç hat uçuş rezervasyonu sırasında HES kodu paylaşma zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.

HES kodu uygulaması

Koronavirüs (COVID-19) pandemisi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde, Türkiye içinde seyahat edecek tüm yolcularımızın bilet rezervasyonu ve check-in sırasında iç hat uçuşları için HES kodu sunmaları zorunludur.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika