spot_img
spot_imgspot_img
27.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

‘SunExpress Almanya’ kuruluyor

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Almanya’da "SunExpress Almanya" adlıyla yeni bir şirket kuruyor. SunExpress bünyesinde kurulacak şirket, 3 Boeing 737-800 uçağıyla, 2011 yaz sezonu itibarıyla uçuşlara başlayacak.
         

       

Operasyonunu Frankfurt merkezli yürütecek olan SunExpress Almanya, ilk etapta geçtiğimiz Kasım ayında başlayan, Almanya ile Anadolu’daki 8 şehir arasındaki direkt seferleri devralacak. Frankfurt ve Antalya arasındaki klasik tarifeli seferlerini gerçekleştirecek. SunExpress’in yeni şirketi, 2011-2012 kış sezonunda Almanya ile Mısır’ın Kızıldeniz bölgesi arasında pek çok turizm hattında uçuşlara başlayacak. SunExpress konuyla ilgili olarak Alman Sivil Havacılık Otoritesi LBA’ya başvuruda bulundu.

       

SunExpress Almanya’nın ürün kompozisyonu ve marka görünümü, bir Türk şirketi olan SunExpress’le birebir aynı olacak. SunExpress’in ürün ve hizmet yelpazesi için planlanan tüm yenilikler, 2 şirkette de aynı anda uygulanacak. SunExpress Almanya’nın satış ve pazarlama aktiviteleri, şirketin halen Frankfurt Kelsterbach bölgesinde faaliyet gösteren satış organizasyonu tarafından devralınacak. SunExpress Almanya’nın yönetimi ve Alman Sivil Havacılık Otoritesi nezdindeki temsili, SunExpress CEO’su Paul Schwaiger tarafından yürütülecek.

       

SunExpress Almanya’nın kuruluşunu değerlendiren şirketin CEO’su Paul Schwaiger, SunExpress’e bağlı yeni bir şirket kurulması yönünde aldığı karardan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Almanya’daki bağlı ortaklıkla ilgili çalışmalara şimdiden başladıklarını aktaran Paul Schwaiger, "Almanya’daki yolcularımıza, Türkiye’ye ve yakında Kızıldeniz bölgesine uygun kalkış saatleri olan uçuşlar sunarak, kış aylarında Türk turizminde daralan talebi, kendimize Mısır gibi yeni bir destinasyon açarak güçlendirecek ve SunExpress’in hizmet yelpazesini daha da genişleteceğiz. Önümüzdeki aylarda Almanya’daki şirketin yönetim ve istihdam yapısıyla ilgili çalışacağız ve SunExpress Almanya ile Türkiye’deki kurucu şirket arasında, kuvvetli bir kültürler arası işbirliği ortamı kurmaya azami önem göstereceğiz." dedi.

       

Ayrıca, SunExpress 230 havayolunu şemsiyesi altında barındıran 2 milyardan fazla yolcu ile dünya hava trafiğinin yüzde 93’ünü oluşturan havacılık birliği IATA’ya da üye oldu. SunExpress’in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, üyelikle ilgili olarak, "IATA üyeliğimiz, birliğin üye havayollarından talep ettiği güvenlik, daha az maliyetli operasyon ve çevreye karşı daha fazla sorumluluk gibi uluslararası standartları yerine getirdiğimizi onaylıyor. IATA üyeliğiyle beraber iş hedeflerimizi takviye etmek ve uluslararası turizme daha fazla konsantre olmak istiyoruz." ifadesini kullandı.

       

SunExpress, 2010’un 11 aylık döneminde, yolcu sayısını, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 21.2 artırarak 6.2 milyona çıkardı. SunExpress gelirlerini ise yüzde 19’luk artışla 481.7 milyon Euro’ya yükseltti. SunExpress, yıl sonu itibarıyla, 6.5 milyondan fazla yolcu taşımayı ve gelirlerini 500 milyon Euro’nun üzerine çıkarmayı hedefliyor.
         
         

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika