spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

SunExpress 2024 için 160 pilot ve 400 kabin memuru alacak!

Seçtiklerimiz

Antalya Havalimanı merkezli havayolu şirketi SunExpress, filosunu genişletmeye ve yeni personel istihdam etmeye hazırlanıyor. 2024 için merak edilen yeni rakamlar açıklandı. İşte SunExpress yetiştirme programı hakkında merak edilenler…

SunExpress CEO’su Max Kownatzki, şirketin geleceğin Türk pilotlarını yetiştirmek için 2018 yılından bu yana yürüttüğü Çoklu Ekip Pilot Lisansı programı hakkında bilgi verdi. Özellikle pilot yetiştirme programına vurgu yapan Kownatzki, önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplam 160 pilot yetiştirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Şu anda programlarına devam eden 60 kişi bulunduğunu belirtti. Bununla birlikte, SunExpress 2024 yaz sezonu için 160’dan fazla pilot ve 400 kabin memuru da istihdam edecek.

SunExpress’in Pilot Yetiştirme Programı: MPL

SunExpress, Türkiye’de ilk kez Multiple Pilot Licence (Çoklu Ekip Pilot Lisansı) olarak adlandırılan bir eğitim sistemi olan MPL ile pilot yetiştirmeye başladı. Şirketin filosu tamamen Boeing 737NG ve Max serisi uçaklardan oluşuyor ve bu nedenle eğitim programları uçak tiplerine odaklanmış durumda.

Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı (EASA) standartlarına uygun olarak yürütülen bu eğitim programı iki aşamadan oluşuyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika