spot_img
spot_imgspot_img
9.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

State ATM Corporation ile DHMİ işbirliği yaptı

Seçtiklerimiz

Rusya Federasyonu Hava Seyrüsefer Hizmet Sağlayıcısı State ATM Corporation ile DHMİ Genel Müdürlüğü heyetleri arasında bir toplantı gerçekleştirildi.
 
DHMİ ev sahipliğinde düzenlenen, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Funda Ocak Başkanlığındaki toplantıda iki kuruluş arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.
 
OCAK, toplantının açılış konuşmasında Rusya Federasyonu heyetini Ülkemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bölgede hava trafik akışında üstlendikleri kilit rol kapsamında, DHMİ ve State ATM Corporation arasında bugüne kadar sağlanmış olan işbirliğinin sürdürülmesinin önemini vurguladı. 
 
Bölgemizdeki krizlerin hava trafik akışı üzerindeki olumsuz etkilerini hatırlatan Genel Müdür OCAK;  Rusya Federasyonu ve Türkiye Hava Sahasında yaşanan beklenmedik trafik artışı ve bu artışın domino etkisinin azaltılabilmesi için DHMİ ve State ATM Corporation arasında sağlanacak yakın işbirliğinin önemini vurguladı.
 
State ATM Corporation Genel Müdürü Sayın MOISEENKO’da konuşmasında, nazik daveti ve misafirperverliği için Sayın OCAK’a teşekkürlerini ileterek, ortak çalışma ve işbirliğine verdikleri önemin altını çizdi. 
 
SİVİL HAVACILIĞIN İKİ LİDER KURULUŞU ARASINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI 
 
Toplantı sonucunda, DHMİ ile Rusya Federasyonu hava seyrüsefer hizmet sağlayıcısı State ATM Corporation arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. Sayın Funda OCAK ve State ATM Corporation Genel Müdürü Sayın İgor MOISEENKO tarafından imza altına alınan anlaşma ile iki kuruluş arasındaki mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi amaçlanıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika