Siyasi suçlardan hüküm giyen 70 kişi, önceki akşam saatlerinde Diyarbakır’dan havalanan uçakla Çorlu Havaalanı’na getirildi. Burada hükümlüler geniş güvenlik önlemleri altında uçaktan tek tek indirilerek cezaevine ait ring araçlarına bindirildi. Hükümlüler için jandarmanın yanı sıra Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de cezaevi araçlarının geçeceği yol güzergâhında geniş güvenlik önlemleri aldı. Hükümlü sevklerinin ilerleyen günlerde de devam edeceği belirtildi.