spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Sivil Havacılıkta yeni mutabakat zaptı imzalandı

Seçtiklerimiz

Türkiye ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti Arasında Yeni Mutabakat Zaptı İmzalandı.
 
Türkiye ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti arasında sivil havacılık ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla 15 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da sivil havacılık müzakeresi gerçekleştirildi.
 
 Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri KESİCİ ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti Sivil Havacılık Otoritesi Genel Müdürü Jean TSHIUAMBA MPUNGA başkanlığında gerçekleştirilen görüşmelerde, havayolu taşıyıcılarımızın süregelen frekans artışı ve yeni nokta talepleri ile birlikte teknik işbirliği konuları ele alındı. Toplantı sonrasında imzalanan yeni  Mutabakat Zaptı ile, mevcut sefer noktası olan Kinsaşa’nın yanısıra Lubumbashi, Goma ve Kisangani noktaları tarifeli sefer noktası olarak belirlendi. Bu üç yeni nokta ile birlikte Luanda, Libreville ve Pointe Noire’nin de  5. Trafik haklı öte noktalar olmasına karar verildi.
 
Taraflar ayrıca, tarifeli yolcu seferleri için 7 frekans olan haftalık uçuşların 35 frekansa çıkarılması ve 7 frekans olan tarifeli kargo seferlerindeki kısıtlamanın kaldırılarak sınırsız hale getirilmesi konusunda da anlaşma sağladı.
 
Mutabakat zaptı ile, yeni uçuş noktaları ve sefer artışlarının yanısıra havayolları arasında ticari işbirliğinin desteklenmesini de içeren düzenlemeler imza altına alındı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika