spot_img
spot_imgspot_img
25.7 C
İstanbul
Cuma, 21 Haziran 2024

Singapur Havayolları ilk B787-10’unu teslim aldı

Seçtiklerimiz

Güney Karolina North Charleston’da gerçekleştirilen tören ile Singapur Havayolları ilk 787-10’u teslim aldı Singapur Havayolları, ilk Boeing 787-10’unu Güney Karolina North Charleston’daki üretim tesisinden teslim aldı.

Boeing’in en yeni uçak versiyonunu teslim alan ilk havayolu şirketi olup ticari uçuşlar, Nisan ayında başlıyor. Kaynak: Singapur Havayolları, ilk B787-10’unu teslim aldı Singapur Havayolları tarafından kesin siparişi verilen 49 adet 787-10’un ilki olan uçak, North Charleston’da 25 Mart 2018 akşamı düzenlenen ve Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong’un da katıldığı törenle resmen teslim alındı.

Törende aynı zamanda Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO Kevin McAllister, Civil Aerospace – Rolls-Royce Müşteri Hizmetleri Müdürü Dominic Horwood ve üç bine yakın Boeing çalışanı ile birlikte davet edilen konuklar da yer aldı.  İLK HAVAYOLUTeslimat sırasında SGoh; "Mühendislik harikası ve gerçek bir sanat eseri olan bu olağanüstü 787-10 uçağı dünya genelinde teslim alan ilk havayolu şirketi olmak bizim için onur kaynağıdır.

Uçuş ağımızı geliştirmemizi ve faaliyetlerimizi güçlendirmemizi sağlayacak bu gelişme, büyüme stratejimiz içerisinde önemli bir unsur olacaktır" dedi.  SGoh şöyle devam etti:"İlk 787-10’u teslim almamız, uzun süreden beri devam eden modern filoya sahip olma taahhüdümüze bağlılığımızı ortaya koymakta ve Boeing ile ortak hikâyemizde yeni bir sayfa açmaktadır."Sayın McAllister ise; "Bugün, Boeing’de olan herkes ve küresel tedarik ortaklarımız için büyük bir gündür.

İlk 787-10’u, dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden biri olan Singapur Havayolları’na teslim etmenin heyecanını yaşıyoruz. Aynı zamanda, çok sayıda Dreamliner siparişi yapmış olan Singapur Havayolları’nın ortaklığı ve güveni bizi onurlandırıyor" 

SEFERLER MAYIS 2018’DE BAŞLAYACAK

Singapur Havayolları’nın 787-10’ları, en fazla sekiz saat süren seferlerde kullanılacak. Mayıs 2018 itibariyle başlayacak seferlerle yeni uçağın ilk olarak Osaka ve Perth varış noktalarına hizmet vermesi planlandı. Söz konusu seferlerin başlamasından önce uçak, personel eğitimi için Bangkok ve Kuala Lumpur varış noktalarına giden seçili seferlerde kullanılacak.

TÖREN SINGAPUR’DA YAPILACAK

337 koltuğa sahip 787-10 model uçaklar; Singapur Havayollarının yeni bölgesel kabin ürünleriyle donatılacak olup 36 Business Class ve 301 Economy Class olmak üzere müşterilerine iki kabin sınıfında hizmet verecek. Yeni ürünler, uçağın Osaka üzerinden North Charleston teslim uçuşunun ardından 28 Mart 2018 tarihinde Singapur’da yapılacak varış töreninde gösterilecek. Bu etkinliğin onur konuğu, Singapur Altyapı Koordinasyon Bakanı ve Ulaşım Bakanı olan Sayın Khaw Boon Wan olacak.

HUZURLU BIR KABIN DENEYIMI SUNUYOR

68 metre uzunluğundaki 787-10; Boeing Dreamliner uçaklarının ileri teknoloji ürünü hafif kompozit malzemeler kullanılarak yapılan en uzun versiyonu olarak biliniyor.

Havayolu Şirketi filosuna en son eklenen ve olağanüstü işletim verimliliği ve ileri teknoloji ile donatılmış uçak, daha huzurlu bir kabin deneyimi sunmak üzere tasarlandı. Müşterilerimiz; ışık şiddeti elektronik olarak ayarlanabilir geniş pencereler, daha temiz hava ile daha sessiz ve daha rahat uçuş sunan yeni uçağımızı sabırsızlıkla bekleyebilirler.Singapur Havayolları, 787-10’ların en büyük müşterisidir.

Düşük bütçeli havayolumuz olan Scoot, hâlihazırda 787-8 ve 787-9’lar ile seferler düzenlemekte olup Singapur Havayollarını, Boeing Dreamliner uçak ailesinin üç versiyonunun tamamını kullanan ilk havayolu grubu yapıyorSingapur Havayolları; kesin siparişi yapılan 49 787-10 ile birlikte, 2021/22 mali yılında teslim edilecek 20 Boeing 777-9’un da kesin siparişini verdi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika