spot_img
spot_imgspot_img
29.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

SHGM’den açıklama: Türk yolculara uçuş yasağı yok

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yaptığı yeni güncelleme ile yasağın söz konusunu olmadığını paylaştı. THY Genel Müdürü Ekşi ise herhangi bir yasağın getirilmediğini açıkladı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Ülkelere Giriş Tablosunu güncelledi.

Daha önce aktarılan haberde Omicron varyantı nedeniyle alınan karar doğrultusunda Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İzlanda, İsviçre, İtalya, Lüksemburg’a Türk yolcuların kabul edilmeyeceği duyurulmuştu.

SGHM ise sitesinden yayınladığı duyuruda yasağı söz konusu olmadığını söyledi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bügün bazı medya organlarında AB’den ülkemize uçuş yasağı getirildiğine dair Genel Müdürlüğümüz kaynak gösterilerek haberler yapılmıştır.

Kurumsal web sitemizde yer alan ve IATA (Uluslararası Havayolu Taşımacıları Birliği) Seyahat Merkezi kaynak alınarak Türk vatandaşlarının ülkelere COVID-19 giriş koşullarını içeren bilgilendirme amaçlı tablodaki ifadeler yanlış yorumlanarak AB tarafından ülkemize yönelik olarak bir uçuş yasağı getirildiği iddia edilmiştir.

Kurumumuzu hedef alan gerçek dışı ve maksadını aşan bu yayınların önüne geçmek adına web sitemizdeki tablo güncellenmiştir”

EKŞİ: BİR YASAK GETİRİLMEDİ

THY Genel Müdürür Bilal Ekşi, Twitter’dan yaptığı açıklamada herhangi bir yasağın getirilmediğini açıkladı.

Ekşi “Türk vatandaşlarına Omicron sebebi ile herhangi bir ülke tarafından bize ulaşan bir giriş yasağı getirilmemiştir” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika