spot_img
spot_imgspot_img
7.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Securitas ECAC Denetimini Başarıyla Tamamladı

Seçtiklerimiz

Securitas Güvenlik Caydırıcılık Ölçme Programı

ECAC Sürecini Hızlandırıyor….
 
 
 
Güvenlikte bilgi lideri Securitas, havalimanlarındaki hizmet ve operasyonel kaliteyle birlikte tehditlere karşı caydırıcılığı da arttırmak amacıyla hayata geçirdiği Güvenlik Caydırıcılık Ölçme" programı ile ECAC süreçlerini hızlandırıyor. Bu özel program sayesinde tamamen sıfırdan yapılandırılan bir havalimanı güvenlik projesi bile kısa sürede ECAC (Avrupa Sivil Havacılık Örgütü) standartlarının üzerinde bir güvenlik caydırıcılık performansına ulaşıyor.
 
Securitas Güvenlik Hizmetleri tarafından hayata geçirilen ve ayda 500’den fazla güvenlik görevlisine uygulanabilen bu ‘gerçek zamanlı’ performans ölçme ve değerlendirme programı havacılık güvenliğinde bir ilk olarak da dikkat çekiyor. Securitas Güvenlik Hizmetleri, havalimanında görev alan saha yöneticisiyle gerçek zamanlı bir denetleme sistemi kullanılıyor. Havalimanında güvenlik hizmeti verilen alanda, saha yöneticileri tarafından gözlemlenen bulgular somut ve anlaşılabilir ifadelerle mini raporlama formatlarında toplanıyor. Hazırlanan bu raporlar kalite ekibi tarafından elektronik ortamda çeşitli uygulama kodlarıyla adreslenerek pozitif/ negatif karşılaştırmaların yapıldığı ‘Güvenlik Caydırıcılık Ölçme’ programının içeriğini oluşturuyor.
 
Securitas ECAC Denetimini Başarıyla Tamamladı
 
 
Antalya Havalimanı, Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) tarafından yapılan uluslararası denetimi başarıyla tamamladı. Gerçekleşen denetimde havalimanının uluslararası standartlara uygun olduğu tescil edildi. Denetimler sırasında hiçbir majör bulguya rastlanmadı.
 
Dünyada 52 ülkede 180 havalimanında güvenlik hizmeti sunan Securitas’ın Akdeniz Bölge Müdürü ve aynı zamanda Havacılık Segment Lideri Seçkin Özdemir, güvenlik hizmeti verdikleri havalimanında ECAC sürecini başarıyla tamamladıklarına dikkat çekerek, “Bu başarımızda ilk kez Securitas tarafından uygulanan Güvenlik Caydırıcılık Ölçme Programı’nın etkisi büyük. Gerçek zamanlı ölçüm ve değerlendirme imkanı sunan bu özel program tehditleri anında görerek hızlı bir şekilde aksiyon almamızı sağlıyor” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika