spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Pazar, 21 Nisan 2024

Sarhoş milletvekili uçakta olay çıkardı

Seçtiklerimiz

Birleşik Rusya, olayla ilgili yapılacak araştırmalar sonucunda gereken disiplin cezası verebileceklerini belirtiyor. Milletvekili, olayın ardından partisinin genel kurul başkan yardımcılığı görevinden istifasını sundu.
 
Danışmanının aşırı davranışlarda bulunması üzerine sert tepki gösteren yolcular, milletvekilinden uçağı terk etmesini istedi. Vekil de yoğun eleştiriler üzerine uçağı terk etti.
 
Rus basınına göre, dün gece geç saatlerinde St.Petersburg-Moskova uçağında İsayev uçak personeli ile tartıştı. İnterfaks haber ajansının iddiasına göre, milletvekili kendi danışmanının business class’a alınmasını talep etti. Milletvekili kimliğini kabin görevlilerine sunan İsayev’in bağırdığı iddia edildi. Gelişmenin ardından milletvekilinin uçağı terk ederken, St.Petersburg Pulkovo Havalimanı’nda uçağın 1,5 saat beklediği kaydedildi.
 
Olay görsel ve yazılı Rus medyasında geniş şekilde yer alırken, Birleşik Rusya Partisi Konseyi Genel Sekreteri Sergey Neverov, “İsayev’in olayı partimiz için çok kötü bir durum. Gereken inceleme yapılacak ve parti ciddi şekilde tepkisini verecek.” dedi.
 
Birleşik Rusya Partisi milletvekili Nikolay Bulayev de, “Partimizde kutsal inekler yok. Kusurlu olan herkes makamından yoksun bırakılabilir.” tepkisini gösterdi.

Daha sonra Ria Novosti ajansına konuşan İsayev, “Danışmanım yüzünden uçağı terkettim. Danışmanım holiganlık yaptığı gerekçesiyle 100 ruble para ceza aldı. Bana yönelik hiç bir şikayet söz konusu değil. Danışmanıma yönelik şikayetler yasal. Ben parti yönetimine durumu rapor edeceğim.” diyerek kendini savundu.
 
İnterfaks’a konuşan Pulkovo Havalimanı’ndan bir yetkili de, İsayev’in uçağı kendi isteğiyle terkettiğini söyledi.
 
Olay, bazı yolcular tarafından amatör kamerayla görüntülendi. Görüntüde milletvekilinin yolcuların sert tepki göstermesi üzerine uçağı terk ettiği görülüyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika