spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Ryanair yönetiminden havalimanı işletmelerine eleştiri!

Seçtiklerimiz

Haziran ayının sonuna kadar olan üç ay boyunca 170 milyon euro kar açıklayan Ryanair’in ‘olağanüstü’ bir yaz geçiriyor, şirketin karşılaştığı en büyük sorunun tüm Avrupa çapında hava trafik kontrollerinin kesintiye uğraması olduğu belirtildi.

İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair’in Finans Direktörü Neil Sorahan, artan yolcu sayısıyla baş edebilmek için yeterli personeli işe almadığı için havaalanı işletmelerini eleştirerek “Yapacak tek bir işleri var, zahmet olmayacaksa, yerine getirsinler” mesajını verdi. Sorahan, çok sayıda hükümetin ve havaalanı işletmesinin ‘uygun şekilde personel oluşturmamadan sorumlu tutulması gerektiğini’ söyledi.

BBC’ye haziran ayının sonuna kadar olan üç ay boyunca 170 milyon euro kar açıklayan Ryanair’in ‘olağanüstü’ bir yaz geçirdiğini anlatan Sorahan, şirketin karşılaştığı en büyük sorunun tüm Avrupa çapında hava trafik kontrollerinin kesintiye uğraması olduğunu belirtti.

“Havaalanları işlerini yapmadılar”

“Hava seyrüsefer hizmeti sağlayıcıları ve çeşitli hükümetleri bunun için uygun şekilde personel temin etmemekle ilgili sorumlu tutmalısınız” diyen Ryanair’in finans şefi, “Havaalanlarının yapacak tek bir işi var ve o da yeterli sayıda görevli ve güvenlik personeline sahip olduklarından emin olmak, ama işlerini yapmadılar, havayolu şirketlerinin gönderdiği programları aylar öncesinden almalarına rağmen” diye çıkıştı.

Heathrow’dan Edinburgh’a kadar Britanya’daki havalimanlarının çoğunu temsil eden Havaalanı İşletmecileri Birliği’nin (AOA) bir sözcüsü ise “Britanya’daki yolcuların büyük çoğunluğu artık tatillerini hemen hiç sekteye uğramadan geçiriyor” iddiasında bulundu.

Sözcü, havacılık sektörünün yer hizmetleri personeli de dahil olmak üzere kalan boşlukları doldurmak için birlikte çalışmasının zorunlu olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika