spot_img
spot_imgspot_img
8.6 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

Rusya 11 havalimanı için yeni uzatma kararı!

Seçtiklerimiz

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), ülkenin güneyindeki 11 şehirde uçuşlara kapatılan havalimanlarıyla ilgili yeni karar aldı.

Rosaviatsia, Güney ve Orta Rusya’daki bazı havaalanlarına uçuşların geçici kısıtlanmasının 6 Temmuz’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Ukrayna’ya yönelik işgal operasyonunun başladığı 24 Şubat’tan bu yana 21’inci kez uçuş kısıtlamasını uzatan Rosaviatsia, açıklamasında, “6 Temmuz 2022 tarihi ve Moskova saati ile 03:45’e kadar, 11 Rus havaalanına uçuşlardaki geçici kısıtlama rejimi uzatılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Sözü edilen havaalanları arasında Anapa, Belgorod, Bryansk, Voronej, Gelendcik, Krasnodar, Kursk, Lipetsk, Rostov-na-Donu, Simferopol ve Elista havalimanları yer alıyor.

Havayolu taşıyıcılarına Soçi , Volgograd, Mineralnye Vody, Stavropol ve Moskova havaalanlarını kullanarak alternatif rotalar oluşturmaları tavsiye ediliyor.

Bu bölgelere uçuş kısıtlamaları, Ukrayna’ya işgal operasyonunun başlangıç tarihi olan 24 Şubat 2022’den beri sürerken, kısıtlamalar sonrası bölgesel havalimanlarında yolcu trafiği durmuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika