spot_img
spot_imgspot_img
15.9 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

Rus havayolu Pobeda, Alanya’ya uçmak istiyor

Seçtiklerimiz

Şirkete yakın bir kaynağın Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada Pobeda’nın, gelecekte Alanya yakınlarındaki Gazipaşa uluslararası havaalanına uçmak istediğini belirtti. Sefer sayısının ise günde bir ve yılın her günü şeklinde planlandığını dile getirdi. Habere göre bunun hayata geçmesi için Türkiye ile Rusya arasında hükümetler arası anlaşmada değişiklik yapılması gerekiyor. Türk taşıyıcılar da bunun için Rus tarafından Alanya’dan Rusya’nın herhangi bir noktasına uçuş isteyebilir.
 
Bu uçuşun eğer başlarsa 2017’den önce olmayacağı da belirtilirken, hava yolu yetkilileri ise bu iddialara herhangi bir yorum yapmadı.
 
Bir THY yetkilisi, olası bir uçuş talebinde Antalya gibi turistik yerlerde bu talebin geçerli olmadığını ve Rus resmi havayolu şirketi Aeroflot ile turistik bölgelerin serbest bırakıldığını, Pobeda’nın uçması durumunda Türk tarafının da buna istinaden başka bir uçuş talep etmesinin söz konusu olmadığını söyledi.
 
Pobeda havayolu şirketi, 16 Eylül 2014’te Avrupa Birliği’nin yaptırımlarına takılan Dobroleta şirketinin yerine kuruldu. Daha çok uygun fiyata bilet satan şirket ilk uçuşunu da 1 Aralık 2014’te Volgograd şehrinden Moskova Vnukovo havaalanına gerçekleştirdi. 2015 yılında havayolu şirketi 3,09 milyon yolcu taşıdı.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika