spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Royal Falcon Airlines ile birlikte ek uçuşları başladı

Seçtiklerimiz

Queen Alia Uluslar arası Havaalanı (QAIA)’nın Ürdün birliğinin rehabilitasyon, büyüme ve işletiminden sorumlu olan Uluslar arası Havaalanı Grubu (AIG), Amman üslü havayolu Royal Falcon Airlines ile birlikte ek uçuşları duyurdu. QAIA’dan ilk defa servis sunacak olan havayolu, Jeddah, Najjaf, Mosul ve Abu Dhabi’ye olan haftalık uçuşları kapsayan bölgesel güzergahlara servis sunacak.

    

Royal Falcon Airlines, Majesteleri Kral Abdullah II’nin ikinci bir ulusal havayolu kurma vizyonundan ilham alarak, ilk uçuşunu 2009’da başlattı. Royal Jordanian Airlines tarafından sağlanan servisleri tamamlayarak, Royal Falcon, servislerini modernize ederken ve yükseltirken, uçak takımını yenilerken ve rota ağını genişletirken, görevini gerçekleştirmeye devam ediyor. Havayolu şu anda yedi güzergahlık bir ağı kapsıyor ve hala büyüyor.

    

Royal Falcon ile olan ek uçuşlar, havaalanının güçlü hızını daha da arttıracak. 2012 Ocak ayında, Ürdün’ün prömiyer havaalanı ile seyahat eden yolcu sayısı, 2011 Ocak’taki sayısına göre %19.08’lik bir artışı işaret ederek 463,000’ü aştı. Uçak hareketleri (ACM), 2011 Ocak’taki sayıdan %2.67’lik bir büyümeyi temsil ederek, 2012 Ocak’ta 5,000’i aştı. Royal Falcon aracılığıyla gerçekleştirilecek olan ek trafiğin, bu büyümeye katkıda bulunması bekleniyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika