spot_img
spot_imgspot_img
25.4 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Temmuz 2024

Qatar Airways’in de uçuşları askıya alındı

Seçtiklerimiz

Hong Kong Hükümeti, 18 Ekim 2021’de, Qatar Airways uçuşlarının Doha’dan 18 Ekim 2021’den 31 Ekim 2021’e kadar gelişine geçici süreyle askıya alındığını açıkladı.

Benzer nedenlerden dolayı Türk Hava Yolları’nın İstanbul çıkışlı Hong Kong uçuşları da geçtiğimiz günlerde ikişer hafta süreyle iki kez askıya alınmıştı.

Qatar Airways’in Covid-19 pozitif olduğu tespit edilen yolcu taşıdığı gerekçesiyle uçuşları askıya alındı. Hong Kong Hükümeti, 18 Ekim 2021’de, Qatar Airways uçuşlarının Doha’dan 18 Ekim 2021’den 31 Ekim 2021’e kadar gelişine geçici süreyle askıya alındığını açıkladı.

Hong Kong Sağlık Bakanlığı, havayolu şirketinin 13 ve 16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen QR818 sefer sayılı Doha-Hong Kong uçuşlarında Covid-19’lu iki yolcu tespit edildiği gerekçesiyle böyle bir karar aldığını duyurdu.

BENZER DURUMU THY DE YAŞAMIŞTI

Hong Kong Sağlık Koruma Merkezi alınan karar sonrası yaptığı açıklamada, “COVID-19 enfeksiyonunun küresel durumu ciddiyetini koruyor ve mutasyonlu virüs içeren vakaların sayısında sürekli bir artış var. Bazı aşılanmış bireylerde çığır açan enfeksiyonlar olduğuna dair raporlar da var” ifadelerini kullandı.

Qatar Airways’in uçuşları 28 Eylül-11 Ekim tarihleri arasında da Hong Kong Hükümeti tarafından aynı nedenle askıya alınmıştı. Airporthaber’de yer alan habere göre, benzer nedenlerden dolayı Türk Hava Yolları’nın İstanbul çıkışlı Hong Kong uçuşları da geçtiğimiz günlerde ikişer hafta süreyle iki kez askıya alınmıştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika