spot_img
spot_imgspot_img
21.8 C
İstanbul
Cumartesi, 25 Mayıs 2024

Qatar Airways, Seyşeller Uçuşlarına Yeniden Başlıyor

Seçtiklerimiz

Qatar Airways yolcuları havayolunun Avrupa’daki 34 uçuş noktası üzerinden yaptığı haftalık 250’den fazla sefer ile Orta Doğu’nun En İyi Havalimanı (HIA) bağlantılı olarak Seyşeller’e uçabilecekler.

Havayolunun çift motorlu, yakıt tasarruflu ve çevreci uçaklara yönelik ileri görüşlü stratejik yatırımı, kriz boyunca uçmaya devam etmesine ve küresel havacılığın sürdürülebilir büyümesine liderlik etmesine olanak sağladı.

Qatar Airways, Seyşeller’e yapılacak uçuşların 15 Aralık 2020 itibarıyla yeniden başlayacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyor. Uçuşlar, Business Class’ta 8, Economy Class’ta 102 koltuklu Airbus A319 tipi uçak ile gerçekleştirilecek.

Kış tatilinizi planlamak için şimdi en doğru zaman. Sezonunun başlaması ile birlikte, sevdiklerinizle unutulmaz bir yolculuğa çıkın.

Qatar Airways’in Seyşeller Uluslararası Havalimanı’na (SEZ) haftada üç kez yapacağı seferlerden yararlanarak kış aylarının soğuk havasını, güneş ışığının verdiği mutluluğa dönüştürün.

Hep çekmeyi hayal ettiğiniz o mükemmel fotoğraf için yarışacağınız daha az turist varken, şimdi her zaman hayalini kurduğunuz o geziye çıkmanın en doğru zamanı.

Qatar Airways’in dünya çapında 100’den fazla noktaya hizmet veren geniş uçuş ağıyla yaz asla bitmez. Qatar Airways Ceo’su Akbar Al Baker: “Seyşeller’e yaptığımız uçuşlara tekrar başlayacak olmaktan ve Afrika’daki ağımızı haftalık 70’in üzerinde uçuşla 21 uçuş noktasına çıkarmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Çarpıcı beyaz kumlu plajları, adadan adaya gezi imkanı ve canlı ormanları ile Seyşeller’in, tüm dünyada kış mevsimi başlamış olsa bile yolcular için unutulmaz bir tatilin tadını çıkarabilecekleri oldukça popüler bir seçenek olacağına eminiz.” dedi ve şunları ekledi:

“Qatar Airways, dünyanın her yerinden seyahat eden yolcuları Orta Doğu’nun en iyi havalimanı ve hem evimiz hem de merkezimiz olan Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) aracılığıyla birbirine bağlamayı hedefliyor.

Avrupa, Asya-Pasifik veya Amerika’dan yapılacak seyahatlerde yolcular, en son sağlık ve güvenlik yönetmeliklerinin uygulandığı uçaklarımızda sorunsuz bir yolculuğun keyfine varabilirler.”

Seyşeller Turizm Kurulu Başkanı Sherin Francis, Qatar Airways’in Seyşeller’e uçuşlarının yeniden başlamasıyla ilgili şunları söyledi; “Seyşeller’in, Qatar Airways tarafından uçuş ağının bir parçası olarak değerlendirilmesi bizim için onurdur.

Seyşeller’i daha görünür ve erişilebilir kılmak için pazarlama stratejilerimizi gözden geçirdiğimiz bu dönemde, Katar ve Seyşeller arasındaki uçuşların yeniden başlaması bizim için önemli bir fırsat.

” Havayolunun Afrika’da genişleyen operasyonları ile yolcular, havayolunun 30’dan fazla Afrika vatandaşının da dahil olduğu çok kültürlü kabin ekibi ile uçakta Afrika misafirperverliğinin güzel bir örneğini göreceklerinden emin olabilirler.

Ayrıca yolcular, Qatar Airways’in uçak içi eğlence sistemi Oryx One’da çeşitli Afrika filmlerinin, TV şovlarının ve müziklerin keyfini de çıkarabilirler.

Qatar Airways, dünyanın en büyük Airbus A350 filosu da dahil olmak üzere çeşitli yakıt tasarruflu, çift motorlu uçaklara yaptığı stratejik yatırım sayesinde, pandemi boyunca uçmaya devam ederek uluslararası seyahatin sürdürülebilir iyileşmesine liderlik etti ve önemli bir konuma sahip oldu.

Havayolu geçtiğimiz günlerde son teknoloji ürünü üç yeni Airbus A350-1000 uçağını daha teslim aldı ve ortalama yaşı 2,6 olan A350 filosunu toplam 52 adete çıkardı.

Qatar Airways, COVID-19’un seyahat talebi üzerindeki etkileri ve mevcut pazarda bu kadar büyük dört motorlu bir yolcu uçağını kullanmanın çevre duyarlılığı açısından doğru olmadığını düşündüğü için Airbus A380 filosunu kullanmıyor.

Qatar Airways ayrıca kısa süre önce yolcularının rezervasyon sırasında yolculuklarına ilişkilin karbon emisyonlarını gönüllü olarak dengelemelerini sağlayan yeni bir program başlattı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika