spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Perşembe, 20 Haziran 2024

Qatar Airways “5 yıldızlı küresel havayolu” seçildi

Seçtiklerimiz

Qatar Airways, APEX/IFSA Ödülleri’nde “World Class” derecelendirmesiyle ödüllendirildi ve “2022 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi.

Qatar Airways, APEX/IFSA Ödülleri’nde “World Class” havayolu ve ‘2022 Beş Yıldızlı Küresel Havayolu’ unvanını kazanmanın yanı sıra, APEX Yolcu Seçimi Ödülleri’nde En İyi Yiyecek ve İçecek ve En İyi Koltuk Konforu dahil olmak üzere iki ek ödül daha aldı.

Pandemi boyunca uçmaya devam eden havayolu, inovasyona verdiği önem ve sektördeki en kaliteli yolcu deneyimini yaratma konusundaki benzersiz bağlılığıyla öne çıktı.

Bir dizi farklı kriterde sunulan mükemmelliği denetlemek için havacılık yolcu deneyimi danışmanlığı Yates and Partners ile işbirliği içinde oluşturulan “World Class” derecelendirmesi, 2021 APEX/IFSA EXPO’da havayolu şirketleri için yeni bir “Kuzey Yıldızı” olarak ilan edildi.

Bu kriterler, Güvenlik, Refah ve Sürdürülebilirlikten Üstün Hizmet, Marka Bütünlüğü, Kabin, Konfor, Müşteri Tanınması ve Mutfağın Uygunluğuna kadar yirmi birinci yüzyıl gezginlerinin en çok önem verdiği konulara odaklandı.

“World Class” derecesi almak için havayolu şirketleri, her sınıfta, birçok uçuşta yolcu deneyiminin her yönünü değerlendiren sektör profesyonelleri tarafından kapsamlı denetimlerden geçiyor.

Qatar Airways, “nihai kalite ve detay yönetimi, cömert alan ve koltuk konseptleri ve yolcu deneyimi yenilikçiliği”, “olağanüstü hizmet, kusursuz yemek sunumları ve özgün tasarımı” ile öne çıktı.

Yalnızca sertifikalı yolcu geri bildirimlerine dayanan ilk havayolu derecelendirme programı olan APEX Resmi Havayolu Derecelendirmeleri’nin bir parçası olarak, APEX, beş yıldızlı bir ölçek kullanarak dünyanın dört bir yanından yaklaşık 600 havayolunda yolcular tarafından derecelendirilen yaklaşık bir milyon uçuşa sertifika verdi.

Bu yolculara ayrıca APEX Yolcu Seçimi Ödülleri’nin kazananlarını belirlemek için Koltuk Konforu, Yiyecek ve İçecek de dahil olmak üzere birden fazla alt kategoride isimsiz puanlar verme fırsatı verildi.

Birden fazla ödül kazanmış bir havayolu olan Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından düzenlenen en son Dünya Havayolu Ödülleri’nde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi.

Havayolunun merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı, yakın zamanda “Dünyanın En İyi Havalimanı ” olarak kabul edildi ve Skytrax 2021 Dünya Havalimanı Ödülleri’nde bir numaraya yerleşti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika