spot_img
spot_imgspot_img
22 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Pegasus Spor’da Dünyada Bir İlke İmza Atıyor

Seçtiklerimiz

İstanbul, 25 Mayıs 2011 – Pegasus Hava Yolları, 5 yıldır Windsurf’e verdiği desteği yeni bir boyuta taşıyarak, dünyada ilk kez Türkiye’de kurulan Windsurf Ligine sponsor olarak,  adını verdi. 

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl kurulan, 7 il ve 16 farklı kulubü temsilen 89 erkek 18 kadın ulusal sporcunun yarışacağı lig, Pegasus Windsurf Lig’i olarak anılacak

Pegasus Windsurf Ligi’nin kuruluş anlaşması Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre ile Pegasus Hava Yolları Genel

Müdürü Sertaç Haybat arasında imzalandı. İmza töreninde konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre, “Türkiye Yelken Federasyonu olarak yelken sporunun gelişimi ve geniş kitlelere ulaşması için birçok yatırım ve çalışma içerisindeyiz. Bu yıl ilk defa uygulamaya koyacağımız Windsurf Ligi ile amacımız hem kamuoyunda hem de medyada surf sporunun daha iyi algılanmasını ve geniş kitlelerce kolayca takip edilmesini sağlamak.

Dünyada ve Türkiye’de ilk kez uygulamaya konulacak olan lig formatı ile Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerini dolaşan 5 ayaklı bir format yarattık. Lig sonunda  windsurf slalom kategorisinde Türkiye Şampiyonları belirlenecek. Pegasus Hava Yolları’nın surf sporuna verdiği desteği Windsurf  Türkiye Ligi ile devam ettirmesi son derece sevindirici. Uzun yıllar sürecek bir işbirliği olmasını diliyor ve tüm yelken ve spor camiasına uğurlu olsun diyorum.” dedi.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat da, Türkiye’de ve dünyada ilklere imza atan havayolu şirketi olarak, bu sefer de spor alanında dünyada bir ilke imza atmaktan büyük gurur duyduklarını söyledi. Pegasus Genel Müdürü, “Türkiye’de havacılığı değiştirdiğimiz gibi spor başta olmak üzere birçok alanda değişimi başlatmak Pegasus Kültürü’nün misyonudur. Bu amaçla 5 yıldır Dünya Kupası bazında sponsorluk desteği verdiğimiz windsurf liginin kuruluşu, bizim için yeni bir değişim sürecine öncülük etme imkanını doğurdu. Bugün attığımız imza ile sadece Türkiye’de değil, dünyada ilk kez windsurf liginin kurulmasına öncülük etmiş oluyoruz. Pegasus Windsurf Ligi’nin tüm spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Pegasus Windsurf Ligi 27 Mayıs 2011’de başlıyor…

Türkiye’de 5 farklı bölgede düzenlenecek yarışlar ile gerçekleşecek Pegasus Windsurf Ligi,

27 Mayıs’ta Alaçatı Belediyesi’nin destekleri ile  Çağla Kubat Windsurf Academy’de ilk ayak yarışları ile start alacak.

Türkiye’nin en başarılı windsurf’çülerinin katılımı ile gerçekleşecek Pegasus Windsurf Ligi’nde; Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek  sınıflarında Türkiye Şampiyonları belirlenecek.

Pegasus Windsurf Lig Takvimi;

• 27 – 29 Mayıs   İzmir Alaçatı

• 01 – 03 Temmuz  Muğla Datça

• 15 – 17 Temmuz   Çanakkale Gökçeada

• 19 – 21 Ağustos   Edirne Erikli

• 09 – 11 Eylül    Zonguldak Karadeniz Ereğlisi 

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika