spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Pegasus’la haziranda sanatın kalbine uçun

Seçtiklerimiz

İstanbul, 1 Haziran 2011- Akıllı sehayatlerin değişmez havayolu Pegasus, misafirlerine farklı tatil rotaları önermeye devam ediyor.

Pegasus Hava Yolları’nun  Haziran ayının ilk yarısı için önerisi; geleneksel ile çağdaşı çok doğal bir şekilde buluşturmayı başaran İsviçre’nin en bohem şehri Basel.

Basel, İsviçre’nin en eski üniversitesine, ilk müzikal tiyatrosuna, 30’dan fazla müzeye, onlarca sanat galerisine, mimari harikalara, senede 1000’den fazla konsere, Mayıs aylarında uluslararası Jazz festivaline ev sahipliği yapıyor.

15-19 Haziran tarihleri arasında bu yıl 42.’si düzenlenen ArtBasel’de modern sanatseverleri ağırlayacak olan Basel, dünyanın çağdaş sanat eğilimlerini yöneten şehirlerin başında geliyor.

300 galeri ve 2500 sanatçının katıldığı fuarda, milyarlaca Euro’luk eser dünyanın en önemli koleksiyonerleri tarafından takip ediliyor. Haziran ayında Basel, neredeyse şehrin nüfusunun üçte biri sayıda sanatçı, tasarımcı, galerici, küratörler ve koleksiyoner ile dolup taşarak, dünyanın en enternasyonel şehri haline gelen Basel’i ve ArtBasel etkinliklerini kısa ve hesaplı bir tatili ile izlemek mümkün.

ArtBasel’i ziyaret etmek isteyen modern sanatseverler için Pegasus Hava Yolları’nın Basel uçuşları hafta içi her gün saat 11.15’te, 93,74 İsvriçre Frangı’ndan başlayan fiyatlarla İstanbul Sabiha Gökçen Havalima’nından gerçekleştiriliyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika