spot_img
spot_imgspot_img
12.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Pegasus Genel Müdürünün krizden çıkış formülü

Seçtiklerimiz

Pegasus ve İZair yöneticileri, 2011 yılında yaşanan gelişmeleri paylaşmak üzere İzmir Swiss Otel Grand Efes’te bir değerlendirme toplantısı düzenledi. İZair Yönetim Kurulu Başkanı ve Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, 26 Haziran 2006 tarihinde ortak uçuşların başlamasından bu yana Pegasus’un İZair’e yatırımlarının aralıksız ve artarak devam ettiğini söyledi.
2012’de Almanya’ya sefer düzenleyen uçak sayısının 6’ya çıkarılacağını, 2013 yılında da Antalya, Bodrum, İzmir ve Dalaman’dan Almanya, Avusturya ve İsviçre’ye turistik uçuşlar başlayacağını bildiren Haybat, "Bugüne kadar İZair’in potansiyelini geliştirmeye ve büyütmeye çalıştık bundan sonra da bu potansiyeli verimli kullanmaya yönelik tüm yatırımlarımız sürecektir" dedi.

KRİZE RAĞMEN ATİNA’YA UÇACAĞIZ

İzmir merkezli direk uçuşlarla İZair varış yerleriyle yurt içinde 10, yurt dışında da 11 noktaya yükseltildiğini ve AB ülkelerinde yaşanan ekonomik krizi iyi değerlendirdiklerini ifade eden Haybat, "Bu kapsamda İzmir Atina arasındaki uçuşlarımız da sürecek. Komşudaki ve AB ülkelerindeki kriz bizim uçuşlarımızı daha olumlu etkiledi diyebiliriz. Alım gücünün düşmesiyle birlikte insanlar daha ekonomik imkanlar sunan hava yolu şirketlerini tercih ediyor. Bu da bizim için olumlu oldu. Yunanistan uçuşlarında

geçen yıla oranla daha fazla kâr elde ettik. Ayrıca, Yunanistan’da daha farklı noktalara uçmak istiyoruz. Tek sorun Yunanistan’ın Schengen vizesi bölgesinde olması" diye konuştu.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika