spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Nisan 2024

Paraşüt pilotu kayalıklara çakıldı

Seçtiklerimiz

2 ayağında ve omuzunda kırıklar oluşan Çetinkaya, askeri helikopterle kayalıklardan alınarak hastaneye kaldırıldı.Ölüdeniz Beldesi’ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’dan 10 yıldır tandem (ikili) atlayış yapan yamaç paraşütü pilotu Hakan Çetinkaya, single uçuş tecrübesini artırmak için dün saat 15.00 sıralarında Babadağ’ın 1700 metre pistine çıktı.

Şiddetli rüzgâr nedeniyle uçuşa kapalı olan pistte bir süre bekleyen Çetinkaya, rüzgarın şiddetini azaltmasının ardından single atlayış yaptı.Sorunsuz kalkışın ardından Çetinkaya’nın paraşütü rüzgarın etkisiyle aniden kapandı. İpleri dolanan paraşütü tekrar açamayan Çetinkaya, 100 metre yükseklikten 1700 metre pistinin 200 metre altındaki kayalıklara düştü.

Vücudunda kırıklar olan Çetinkaya’nın yardımına, düşüş anını gören diğer paraşüt pilotu ve görevliler koştu. Bölgenin sarp yapısı nedeniyle sedyeyle kayalıklardan çıkarılamayan Çetinkaya için hava desteği istendi.Ulusal Medikal Kurtarma Fethiye ekibinin karadan müdahale ettiği Çetinkaya, sedyeye alındı. Dalaman Hava Meydan Komutanlığı’ndan havalanarak Babadağ’a gelen askeri helikoptere halatla bağlanan pilot, Fethiye Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı.Çetinkaya’nın sol omzu ve iki bacağında kırıklar oluştuğu tespit edilirken hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika