spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Öğrencilerine uçuş deneyimi yaşattı

Seçtiklerimiz

Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı DÖVEN, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulunda verdiği bilgilendirici seminer sonunda öğrencilere deneyim kazanmaları için kendi özel jeti ile tur düzenledi. Tur kapsamında 8 öğrenci ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından havalanan uçak Kocaeli Cengiz Topel Havalimanına indi. Burada biraz dinlendikten sonra Yalova ve Bursa üzerinde sorti yapıp tekrar İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yaparak öğrencilerin uçuş deneyimi konusunda önemli yol kat etmelerini sağladı.

 

UZAYA ÇIKAN İLK TÜRK İŞADAMI
 
Pilot olduğunu söyleyen Durmuş DÖVEN, 2012’de "uzaya çıkan ilk Türk işadamı" unvanını taşıyor. Uzay macerasında 78000 ft (23774 km) yükseğe çıkan MIG-29 jeti ile, Rusya’da uzay seyahat programına katılmıştır.

 

Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinin çoğunu kendi uçağıyla gerçekleştirdiğini aktardı. Uçakta öğrencilere uçak kullanımı, taşımacılık, uçak sistemleri ile ilgili deneyimlerini paylaşan DÖVEN, ülke ekonomisine katkı sağlayan bir işadamı olarak gençlerimizin üretime dayalı daha çok çalışma azimleri olması gerektiğini vurguladı. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin KOSGEB Girişimcilik sertifikası ile mezun olmalarının iş hayatına bir adım önde başlamalarına yardımcı olacağını belirtti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika