spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

O pilot borç batağındaymış

Seçtiklerimiz

 Bild gazetesinin haberine göre, Lubitz hakkında doğduğu kent Montabaurda iflas başvurusu yapıldı. Andreas Lubitzin varislerinin, mirası reddettiklerini yazan gazete, Montabaur Yerel Mahkemesi tarafından Lubitz hakkında iflas işlemi  başlatıldığını duyurdu.

 

Alacaklı olanların mahkemeye başvurdukları kaydedilen haberde, Lubitzin ne kadar borcu olduğu açıklanmazken,  hatta pilotluk eğitiminin masraflarını dahi henüz ödemediği öne sürüldü.

 

Andreas Lubitzin psikolojik sorunları olduğu, sağlık sorunları yüzünden bir daha uçamama korkusu nedeniyle intihar ettiği tahmin ediliyordu. Lubitz hakkında ortaya çıkan bu bilgi, Lubitzin altından kalkamadığı borçları nedeniyle mi intihar ettiği sorusunu gündeme getirdi.

 

Lubitz, 24 Mart tarihinde Germanwingin Barcelona- Düssseldorf seferini yapan 4U9525 sefer sayılı uçağını içindeki 149 kişiyle birlikte Fransız Alplerine kasten düşürerek ölümüne neden olmuştu.

 

Lubitzin yüksek düzeyde borçlu olduğu yetkililere dayanarak verdiği habere göre, yetkililer Lubitzin sağlık sounları nedeniyle uçuş lisansının iptal edilmesi ve bir daha uçamamaktan korktuğu için uçağı düşürdüğünü düşünüyor.

 

RAPOR ALMADAN ARA VERMEK İÇİN UĞRAŞMIŞ

 

Andreas Lubitzin doktordan iş göremez raporu dışında belirli bir süreliğine çalışmamanın yollarını aradığı belirtiliyor. İddialara göre Lubitz, böyle bir hakkı elde edebilmek için son aylarda çok sayıda doktora gitti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika