spot_img
spot_imgspot_img
26.9 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Mersin’e yamaç paraşütü ilgisi

Seçtiklerimiz

Mersin’in önemli tatil yörelerinden Anamur’daki yüksek noktalar, yamaç paraşütü tutkunlarının ilgisini çekiyor.

İlçenin yeşil doğasıyla ön plana çıkan tepelerinden Azıtepe, her yıl çok sayıda sporseveri ağırlıyor. Yamaç paraşütçüleri, Akdeniz manzarası eşliğinde kendilerini yüzlerce metreden aşağıya bırakıyor. Mersinli yamaç paraşütçülerinin yanı sıra, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Adana gibi kentlerden de çok sayıda sporsever, yaz döneminde Azıtepe’ye akın ediyor.

Bölgede deneme uçuşları yapan Adıyaman Tut Hava Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Solak, Anamur’a test uçuşları yapmak için geldiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Burası hem hobi olarak uçanlar hem de eğitim alacaklar için ideal bir yer. Dünyanın her yerinden buraya sporcuların gelmesini arzu ediyor ve bekliyoruz. Biz uçuş sonuçlarını Türk Hava Kurumuna ve federasyona raporlar halinde sunacağız. Uygun görülmesi halinde buraya yamaç paraşütü okulunun açılması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Herkesi buraya, uçmaya davet ediyoruz" dedi.

Kahramanmaraş Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Mahmut Hopur ise hem işlevsel hem de görsel anlamda bölgenin önemli bir yamaç paraşütü merkezi haline gelebileceğini söyledi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika