spot_img
spot_imgspot_img
14.3 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Kore Havayolları ilk A380’ini teslim aldı

Seçtiklerimiz

Airbus Başkanı ve CEOsu Tom Enders’in ev sahipliğini yaptığı törene Kore Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Yang Ho Cho katıldı. Törende ayrıca EADS CEOsu Louis Gallois da hazır bulundu.  Airbus A380 siparişi veren altıncı havayolu olan Kore Havayolları’nın uçak için toplam 10 adet siparişi bulunuyor.

Kore Havayolları A380 uçaklarını öncelikle merkezi Seul’den Asya’daki uçuş noktalarına sonrasında ise Kuzey Amerika ve Avrupa’ya non-stop uçuşlarda kullanacak. Havayolunun A380 filosu üç sınıfta 407 yolcu kapasitesi ile yolcularına daha fazla alan sunacak. Uçakta dünyada bir ilk olan Duty Free alanının yanı sıra üst katta premium yolculara özel bir bar ve lounge da bulunuyor. 

Kore Havayolları Başkanı ve CEOsu Yang Ho Cho törende: “Kore Havayolları Avrupa dışında Airbus siparişi veren ilk havayoluydu şimdi ise Airbus uçakları filomuzun vazgeçilmez bir parçası oldu. Bugün teslim aldığımız yakıt tasarrufu sağlayan, ekonomik, verimli ve eşsiz A380ler Kore Havayolları’nın dünyanın en çok saygı duyulan havayolları arasındaki yerini sağlamlaştırma misyonunda bizlere önemli bir yardım sağlayacak” dedi. 

Airbus CEO’su Tom Enders, “Kore Havayollarının, A380’in en son kullanıcısı olmasından dolayı son derece gururluyuz. A380, çevreye olan duyarlılığı, eko verimlilik ve konfora yönelik yeni standartları ile bir oyun değiştirici olduğunu kanıtlamıştır. Bizler A380’nin, dünyanın en büyük hava yollarından biri olan Kore Havayolları’nın bu konumunu daha da güçlendireceğine eminiz” dedi.

Eko verimli A380, 2007 yılında hizmete girdiğinden beri daha düşük maliyetle daha fazla yolcu taşıyarak tüm beklentileri aşıyor. Geniş, sessiz kabini ve sunduğu uçuş keyfi ile yolcuların da favorisi oldu. Böylece A380in doluluk oranı artıyor ve bu da uçağa her yerde önemli bir rekabet avantajı sağlıyor.

Tipik üç sınıf konfigürasyonunda 525 yolcu kapasitesine sahip olan A380 15,300km menzile sahip. Böylece uçak tamamen ful kapasite ile Seul’den herhangi bir Avrupa destinasyonuna ve hatta ABD’nin Doğu yakasına direkt olarak uçabiliyor.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika