spot_img
spot_imgspot_img
18.2 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Kıbrıs’ın havayolu FLY KHY 16 Nisan’da uçuyor

Seçtiklerimiz

Yeni hava yolunun 13 Mart’ta lansmanını yapacağını duyuran Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı, 16 Nisan’da ise ilk seferini yapacağını duyurduBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, yeni hava yolunun 13 Mart’ta lansmanını, 16 Nisan’da ise ilk seferini yapacağını duyurdu.

Arıklı, yaptığı paylaşımda “Hoş geldin Kıbrıs Hava Yolları (Fly KHY). 13 Mart’ta Ercan Havaalanı’nda lansmanını, 16 Nisan’da ise ilk uçuşunu yapacak olan Kıbrıs Hava Yolları (Fly KHY) halkımıza hayırlı olsun… Arkası gelecek inşallah…” ifadelerini kullandı.

HEDEF UCUZ VE KALİTELİ ULAŞIM

Star Kıbrıs’a konuşan Arıklı, göreve piyasada rekabet koşulları oluşturmak için yeni aktörlerin devreye girmesine gayret gösterdiklerini belirterek, “Devletin beş kuruş para koymadan hissedar olacağı şirketi kuracakken içerden engellemeler yüzünden hedefe ulaşamadık” dedi.

Bunun üzerine özel havayollarının tarifeli uçuş yapabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını belirten Arıklı şöyle devam etti:

BAŞKA SÜRPRİZLER DE OLACAK“

3 Firmayı ikna ettik. Bunlardan bir tanesi yerli işadamlarımızın kurduğu bir şirketti. Türkiye’de önemli bir havayolu şirketi ile işbirliği yaparak gerekli izinleri aldı. 16 Nisan’da tarifeli uçuşlara başlayacak.

Bir diğeri Antalya’ya günde 2 sefer uçuş için izin aldı. Hedef Güney’deki Rusları Antalya üzerinden Rusya’ya uçurmak. Bu şirket de mayıs ayında uçuşlara başlamayı planlıyor.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika