spot_img
spot_imgspot_img
14.2 C
İstanbul
Perşembe, 11 Nisan 2024

Kar, Hava Ulaşımını Aksattı

Seçtiklerimiz

Dün, İstanbul-Diyarbakır ve İstanbul-Malatya seferini yapan 2 uçak Elazığ Havaalanı’na zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı. 
 
Kar yağışı nedeniyle dün akşam Diyarbakır-İstanbul ve Diyarbakır-Ankara seferleri karşılıklı iptal edilirken, bu sabah karşılıklı yapılması gereken Onur Air, Türk Hava Yolları, SunExspress ve Anadolu Jet firmalarının Diyarbakır-İstanbul, Diyarbakır-Ankara ve Diyarbakır-İzmir uçak seferleri kar nedeniyle yapılamıyor. Uçakların hala Diyarbakır havaalanında bekletildiği belirtildi. 
 
Öte yandan, THY’ye ait, İstanbul-Diyarbakır 2 bin 610 sefer sayılı uçağı, dün saat 23.07 sıralarında 180 yolcusuyla Elazığ’a zorunlu iniş yaptı. Uçakta bulunan 180 yolcu otobüs ve minibüslerle Diyarbakır’a gönderildi. Aynı uçak daha sonra saat 00.48’de İstanbul’a gitmek üzere havalandı. 
 
İstanbul-Malatya seferini dün yapan Onur Air Hava Yolları’na ait 062 sayılı sefer sayılı 165 yolcusu bulunan uçak da Elazığ Havaalanına inmek zorunda kaldı. Yolcuları otobüs ve minibüslerle Malatya’ya gönderilen uçak, daha sonra saat 14.12’de İstanbul’a gitmek üzere havalandı. 
 
Meteoroloji yetkilileri, Diyarbakır ve Batman kent merkezinde kar yağışının öğle saatlerine kadar devam edeceğini, öğleden sonra karla karışık yağmur halinde devam edeceğini bildirdi. Bölgenin kuzey kesiminde bulunan Elazığ’da ise kar yağışının yarına kadar süreceği, gündüz hava sıcaklığının 2, akşam ise sıfırın altında 1 derece olacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika