spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Perşembe, 11 Nisan 2024

İzmir Airshow İçin Son 3 Gün

Seçtiklerimiz

İzmir ve tüm Türkiye, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını havada, karada ve denizde kutlamaya hazırlanıyor. İzmir’in Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Havacılık Gösterileri “İzmir Airshow’’ 9-10 Eylül tarihlerinde Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek.

İzmir bu yıl da kentin atmosferine ve Kurtuluş Günü’nün 100. yıl coşkusuna yakışır bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek gösteride 18 farklı hava gösteri ekibi, 100’nin üzerinde hava aracı ve pilotların katılımıyla kurtuluşun 100. Yılı kutlanacak.

Kurtuluş Günü’nün 100. Yılında, İzmir’in kalbinde İzmir Airshow

Kurtuluş Savaşı’nın son aşaması olan ve bu büyük zaferi taçlandıran İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun anlam ve önemine uygun bir organizasyon planlanıyor. İ

Solotürk, Hürkuş, T-6 Texan, Mustang P-51, Semin Öztürk Şener, Jandarma Çelik Kanatlar, Polis Havacılık Üzüm Salkımı, Sahil Güvenlik, Gyrocopterler, İzmir Havacılık Kulübü, Ege Havacılık Kulübü, Hezarfen Havacılık Ekibi, Paramotor, Mosquito, Sıcak Hava Balonları, Ayjet Zlin Akrobasi Uçuşu ve birçok sürpriz sivil ve askeri aracın yer alacağı bir hava şovu düzenlenecek.

İzmir Airshow sadece havada değil kara, deniz ve sahne etkinlikleri ile de dikkat çekecek. Kara etkinliklerinde Havacılık firmalarının standları, uçak sergileri, pedallı uçaklar ve pilotların imza etkinlikleri alanda gerçekleşecek. Denizde bir Flyboard gösterisi yapılırken, alanda da TSK Armoni Mızıkası yer alacak.

İzmir Airshow 9-10 Eylül Cuma ve Cumartesi İzmir Kordon’da yer alan Gündoğdu Meydanı’nda 14.00-20.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika