spot_img
spot_imgspot_img
15.3 C
İstanbul
Salı, 16 Nisan 2024

İŞTE Libya’daki uçak kazasının nedeni!

Seçtiklerimiz

 Hollanda’yı yasa boğan 70’i Hollandalı 103  yolcunun  yaşamını yitirdiği ve bir çocuğun sağ kurtulduğu Libya’daki uçak kazası ile ilgili ilk bilgiler netleşmeye başladı. Kazanın pilot hatası yüzünden olduğu belirtildi.

       

 Hollanda’nın en büyük gazetelerinden biri olan De Telegraaf’ta çıkan haberde, kazayla ilgili olarak her şeyin normal olduğu bir anda, kuleye arıza bildirilmemesine rağmen, pilotun son  dakikada kanat düzeltmek istemesi neticesinde, uçağın yere değer değmez takla atarak infilak ettiğini yazdı. Birçok havacılık uzmanının önceki gün yaptıkları açıklamalar ise uçağın düşüş sebebinin teknik bir problemden  kaynaklanmış  olabileceği yönündeydi. 

       

De Telegraaf, Libya heyetinin soruşturmasına göre uçağın düşüş sebebinin insan hatası olduğunu belirtti. Buna gerekçe olarak Libya yetkililerinin, "Pilot iniş anına kadar herhangi bir sorun bildirmemiş, son ana kadar pilot ve kontrol kulesi arasında durum normal olarak değerlendirilmiştir." şeklindeki açıklamasına yer verdi. Bu açıklamalara göre, düşüşün pilot hatası olduğunu belirten De Telegraaf, kesin sonucun aylar alabileceğini yazdı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika