spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Irak’ın Kerkük kentine sivil havaalanı yapılacak

Seçtiklerimiz

Kerkük Valisi Necmeddin Kerim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte askeri bir havaalanı olduğunu hatırlatarak, "Irak Ulaştırma Bakanlığı, Kerkük Havaalanı projesini onayladı. Kerküklülerin havaalanı hayali gerçekleşiyor" dedi.
 
Bu "müjdeli" haberi, Bağdat ziyaretinde Ulaştırma Bakanı Cabir el-Zübeydi’yle yaptığı görüşmede aldığını aktaran Kerim, görüşmede ayrıca Kerkük için ulaştırma anlamında yapılması gereken birçok projenin hayata geçmesi konularının gündeme geldiğini belirterek, şunları kaydetti:
 
"Bağdat’a yaptığımız ziyaret hayırlara vesile oldu. Bakan Zübeydi, Kerkük Havaalanı projesinin hayata geçmesi için ilgili kurumlara talimatını verdi. Havaalanı projesi, yabancı yatırım şirketleri tarafından gerçekleşecektir. Bu proje sayesinde Kerküklüler, artık gerek yurt içi gerekse yurt dışı yolculukları için bir başka kente gitmeyecekler."
 
Havaalanı projesinin yanı sıra Kerkük demiryolunun genişletilmesi için de onay çıktığını aktaran Kerim, "Kuzey ve güney otogarları olmak üzere Kerkük’te iki otogar yapılacak. Onay verilen projeler yakından hayata geçirilecektir" ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika