spot_img
spot_imgspot_img
13.2 C
İstanbul
Cuma, 19 Nisan 2024

İki işletme daha Yeşil Kuruluş oldu

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Yeşil Havaalanı" Projesi kapsamında, Milas-Bodrum Havaalanı’nda HAVAŞ Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş. ve Adnan Menderes Havaalanı’nda TAV İzmir Terminal İşletmeciliği A.Ş. “Yeşil Kuruluş” unvanı aldı. Proje şartlarını yerine getiren her iki işletmeye SHGM tarafından Yeşil Kuruluş Sertifikası verildi.

       

Havaalanlarında faaliyet gösteren kurum/kuruluşların çevreye verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi amacıyla uygulamaya konan proje kapsamında "Yeşil Kuruluş" unvanı alan işletme sayısı 2010 yılı içerisinde 7’ye, toplamda ise 9’a yükseldi.

       

Daha önce MRO Teknik Servis Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve THY Teknik A.Ş. 2009 yılı içerisinde; Hezarfen Havacılık Ticaret A.Ş., TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği, ATM Havalimanı Yapım ve İşletme A.Ş., Fraport IC İçtaş Antalya Havalimanı Terminal ve Yatırım İşletmeciliği A.Ş. ve Çelebi Hava Servisi A.Ş. (İzmir) de bu yıl içerisinde "Yeşil Kuruluş" sertifikası almaya hak kazanmıştı.

       

Proje ile, canlılar üzerinde olumsuz etki yaratan ve çok sayıda sağlık sorununa yol açan çevresel kirlenmenin oluşmadan önlenebilmesi, çevreye duyarlı havaalanlarının çoğalması ve bu havaalanlarında çevreci stratejilerin sürdürülebilir bir şekilde devam etmesi amaçlanıyor.
         

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika