spot_img
spot_imgspot_img
19.7 C
İstanbul
Pazar, 25 Şubat 2024

Hitit, Blue Air’i de portföyüne dahil etti

Seçtiklerimiz

Mart 2020 itibariyle Kovid-19 pandemisi nedeniyle uçuşlarını durduran Blue Air, yeni dönemde yazılım altyapısını yenilemek için Hitit’le anlaştı.
 
Kovid-19 döneminde tamamen uzaktan çalışma koşulları ile dijital dönüşüm sürecini tamamlayan Blue Air, Hitit’in teknolojik rekabeti yüksek %100 yerli yazılım çözümleri ile yeni döneme hazır.
 
Yılda taşıdığı 5 milyona yakın yolcusu ile Romanya’nın en büyük hava yolu firması olan Blue Air, yazılım altyapısını yenilemek için Hitit’i tercih etti. Dünyanın en önemli havacılık IT firmalarının katıldığı uluslararası bir ihale sürecinde ipi gögüsleyen Hitit, Türk yazılımının rekabetçi gücünü bir kez daha gözler önüne serdi. Zorlu ihale sürecini başarıyla atlatan yerli bilişim firması, Kovid-19 dönemine denk gelen dönüşüm sürecini tamamen uzaktan çalışma metoduyla gerçekleştirerek, yeni normalin yeni koşulları altında tüm süreçleriyle yazılım ihracatı gerçekleştirmiş oldu. Afrika, Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Türk-i Cumhuriyetler, Güney Amerika kıtalarında 30’u aşkın hava yoluna hizmet sağlayan Hitit, Romen hava yolu Blue Air ile yaptığı anlaşma ile Avrupa’daki büyümesine de hız kazandırdı.
 
Hitit’in Blue Air’e sunduğu çözümler arasında rezervasyon ve biletleme çözüm sistemi, çevrimiçi ve mobil rezervasyon, check-in sistemlerinin doğru ve hızlı çalışmasını da kontrol eden web tabanlı bir kalkış kontrol sistemi, uçuş öncesi uçak yük dağılımını kontrol eden ağırlık ve denge modülü, tarife planlama, sadakat sistemi, müşteri hizmetleri yönetimi, mobil, gider muhasebesi ve iş performans indeksi bulunuyor.
 
SIFIR YERİNDEN DESTEK, %100 UZAKTAN KURULUM
 
Aynı dönem içinde hizmet verdiği yerli hava yollarından Pegasus ve Onur Air’in HES entegrasyonunu da gerçekleştiren Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç Blue Air’le kurdukları yeni ortaklıkları ve teknolojik geçiş süreci hakkında şöyle konuştu: “Covid-19 pandemisi hava yolu ve seyahat sektörünü hazırlıksız yakaladı.Global çapta alınmak zorunda olunan önlemlerin ilk yara verdiği firmaların başında hava yolu firmaları geliyor. Fakat bu dönem bir yandan, hava yollarının günlük operasyon koşuşturmacası içinde fırsat bulamadıkları dijital dönüşümleri hayata geçirmeleri için zaman yarattı. Kovid-19’la birlikte yeniden şekillenen seyahat ve yolculuk kalıpları da bu dönüşümü zorunlu kılıyor. Hitit olarak şimdiye kadar teknolojik gücümüzle global pazarda rakiplerimizi zorlarken, artık uzaktan verdiğimiz tam kurulum ve entegrasyon ile hizmet alanındaki rekabetçiliğimizi de kanıtlamış olduk. Romanya’nın en büyük hava yolu firması olan Blue Air’le yaptığımız çalışma ile kısa sürede satış, kurulum ve geçiş süreçlerini tamamlayarak, Romen hava yolunu yenilenmiş dijital altyapısı ile uçuşlara hazır hale getirdik.” dedi.
 
Blue Air Ticari İşlemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Carsten Schaeffer da konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Turizm ve havacılık sektörleri modern zamanların en büyük krizi ile karşıkarşıya… Seyahat kısıtlamaları maalesef havacılık endüstrisini durma noktasına getirdi. Blue Air olarak bizler filomuzun yerde olduğu bu süreci, bir geleceğe yatırım projesi olarak görerek en verimli şekilde değerlendirmeye çalıştık. Teknolojik altyapı yenileme çalışması için Türk firma Hitit’le anlaştık. Yolcularımızı, bol seçenekli ve yeni seyahat koşullarına çok kolay adapte olacakları kullanıcı dostu dijital bir sistemle karşılamak için Hitit ekipleriyle uzaktan ama çok kısa sürede ve verimli bir çalışma ile teknoloji geçişimizi gerçekleştirdik. Temmuz başında başlayacak uçuşlarımızda yolcularımız Hitit’in sunduğu yazılım çözümleri sayesinde artık rezervasyon anından başlayıp havalimanındaki işlemlerine kadar geçen tüm süreçlerinde kesintisiz bir hizmet alacaklar.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika