spot_img
spot_imgspot_img
21 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Hazırlanan En Yeni Uçak Koltuğu Tasarımı

Seçtiklerimiz

Havacılık dünyanın giderleri en fazla taşımacılık alanları arasında yer alıyor. Rekabet edebilmek adına bilet fiyatlarını aşağıya çeken firmalar, bu yüzden kar elde etme konusunda zaman zaman ciddi sorunlar yaşıyor.

İşte bu konuya yardımcı olmak için hazırlanan bir uçak koltuğu tasarımı, ilginç yapısıyla ayakta uçak yolculuğuna bir adım daha yaklaştırıyor. Almanya Hamburg’da düzenlenen Airliners Interiors Expo’dan tanıtılan bu yeni koltuk tasarımı Skyrider 2.0 olarak geçiyor. Oturma ile ayakta durma arasında yer alan koltuk, firmaların uçak içerisine daha fazla yolcu sığdırabilmesini amaçlıyor.

Bir uçakta daha fazla yolcu taşınması verimin ve karın artırılması anlamına geliyor. İşte bu yüzden firmaların büyük ilgi gösterdiği bu koltuk tasarımı, yolcular içinse çok kötü görünüyor. Çok kısa uçuşlarda dahi bu tarz bir yolculuk hiç ama hiç konforlu görünmüyor Uçak koltuğu konusuna yeni bir yaklaşım Bu koltuk tasarımının şu an herhangi bir hava yolu firması tarafından kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor.

Ancak birçok firmanın üretici şirket ile sıkı görüşmeler yaptığı iddia ediliyor. Dediğimiz gibi bu durum yolcular için hiç iyi gözükmezken, uçak yolculukları daha rahat hale gelecek derken kötüye gidecek gibi duruyor. Özellikle artan yakıt maliyetleri ve zorlu rekabet firmaları bu konuda daha çok düşünmeye itiyor. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika